Matyáš na sebe výrazně upozornil v loňském roce, kdy vybojoval titul mistra republiky na horských kolech v kategorii mladších žáků a stejného výsledku dosáhl i v cyklokrosu. „Mistrovský titul z cyklokrosu považuji za svůj největší úspěch, protože se mi podařilo vyhrát mezi staršími žáky, kde jsem byl prvním rokem," prozradil Matyáš svůj nejlepší výsledek.

Závodit na kole začal v osmi letech, kdy ho na klatovské základní škole v Tolstého ulici pro klub Cyklosport Pitstop.cz objevil ředitel školy a zároveň vedoucí klubu, Vítězslav Šklebený.

A jakému kolu dává Matyáš přednost? „Zatím mě cyklokros i horská kola baví stejně. Na horských kolech se jezdí delší závody, ale v pomalejším tempu než v cyklokrosu. V něm jsou spíše kratší závody, ve kterých se ale musí jet naplno celý závod," řekl mladý závodník.

Matyáš má doma vzor ve svém starším bratrovi Josefovi, který jezdí ve stejném klubu. „Bráchu se samozřejmě snažím vždycky porazit, ale zatím se mi to moc nedaří. Čtyři a půl roku, o které je starší, je na kole hrozně velký rozdíl. Ale snažit se budu dál," nevzdává bratrský souboj mladší ze sourozenců.

Uplynulou sobotu se oba bratři představili na Králi Šumavy. „Závod jsem jel potřetí, ale poprvé jako vyjížďku. Letos jsem jel naplno a s výsledkem jsem byl nadmíru spokojený. Od minulého roku jsem se hodně zlepšil. Bylo z toho nakonec 11. místo celkově a šesté mezi juniory na trase 40 km. Bylo to ale hodně náročné, Král Šumavy patří u nás mezi nejtěžší cyklomaratony," byl s posledním závodem spokojen Matyáš, kterého čeká v červenci mistrovství ČR horských kol v Bedřichově. „Podle výsledků z Krále to vypadá, že bych na mistrovství mohl mít dobrou formu," věří si klatovská naděje, jejíž snem je účast na seniorském MS.