Po předčasně ukončeném ročníku (chyběly sehrát pouhé dva zápasy) kvůli pandemii koronaviru je jasné, že klatovský tým na základě aktuální tabulky postupuje do ligové soutěže. Klatovy před přerušením vedly divizní tabulku o tři body před druhými Břasy a díky parádní bilanci, která čítá sedmnáct vítězství, jednu remízu a pouze dvě prohry, tak zaslouženě naplnily svůj předsezonní cíl a mohou se těšit na atraktivní zápasy, které příští ligová sezona bezpochyby přinese.

Na skvělé jízdě právě skončenou sezonou se podílela především pětice hráčů – Adam Končal, Lukáš Zahradník, Daniel Javorský, Jakub Pergler a Miroslav Jehlík. V jednom dvojutkání poté nastoupil ještě kapitán krajského béčka Roman Kollros. „Všem klukům, kteří v letošní sezoně naskočili do zápasů a pomohli k postupu, patří obrovský dík. Především jejich nasazení, skvělý přístup k tréninku i zápasům a konstantě skvostná výkonnost všech napomohla tomu, že nyní můžeme slavit postup,” říká s úsměvem šťastný kapitán týmu Lukáš Zahradník.

Klatovští stolní tenisté se v ligové soutěži představili doposud jedinkrát - a to v sezoně 2014/2015. Tehdy se jednalo pouze o roční anabázi. Nyní však mají klatovští vyšší cíle. „Naším nejbližším úkolem je ještě více zkvalitnit kádr a přivézt jednoho kvalitního hráče, který nám v náročných zápasech pomůže. Určitě chceme v lize setrvat déle než jeden rok a já věřím, že kvalitu na to určitě máme,” pokračuje Zahradník.

Chceme ještě více zkvalitnit kádr, hlásí po kýženém postupu kapitán týmu.Zdroj: stis.ping-pong.cz

V příštím ročníku se tak klatovské obecenstvo může těšit na velkou porci atraktivních zápasů, které jim pošumavští borci budou moci nabídnout. Třetí liga se hraje systémem dvou zápasů za jeden víkend, a to tak, že jsou utkání rozložené do obou víkendových dnů. První klání se hraje v sobotu odpoledne a druhé v neděli v dopoledních hodinách. Možnost navštívit utkání a přesvědčit se o atraktivnosti sportu tak bude mít každý.

Klatovští stolní tenisté věří, že na utkání si najde cestu mnoho sportovních příznivců a že atmosféra bude při všech domácích zápasech výborná. „Mým osobním přáním je, aby se z Klatov stal stabilní ligový tým, který bude hrát tuto soutěž několik dalších let,” uzavírá klatovský kapitán.

Dost možná největší zásluhu na letošním skvostném počínání klatovského týmu má mladík Adam Končal, jenž je ve městě pod Černou věží na hostování z TJ Sokol Plzeň V. Talentovaný borec odehrál celkem 41 dvouher, z nichž hned 40 vyhrál. Výbornou bilanci měl také ve čtyřhře, kde se svým spoluhráčem zvítězil v deseti případech.

BILANCE KLATOVSKÝCH STOLNÍCH TENISTŮ V SEZONĚ 2019/2020

Adam Končal (40:1, 10:3), Miroslav Jehlík (26:19, 7:6), Lukáš Zahradník (43:18, 12:8), Jakub Pergler (19:12, 7:4), Daniel Javorský (34:23, 14:5), Roman Kollros (1:5, 0:2). Pozn.: čísla za závorkami značí bilanci výher a porážek ve dvouhrách a čtyřhrách.