Díky této výhře se družina amerického kouče Kennetha Scalabroniho vyhnula závěrečným duelům o záchranu a naopak zabojuje o konečné 9. až 12. místo. „Holky byly po nešťastné porážce s Itálií hodně smutné. Hodně to na ně dolehlo a noc byla těžká, špatně se usínalo. Nechtěli jsme ale nic podcenit a přípravy probíhaly úplně stejně, jako bychom hráli čtvrtfinále. Jsem rád, že jsme to nepodcenili a ukázali jsme, že naše kvalita je jinde než Bělorusko. Je dobře, že jsme potvrdili výsledky z přípravy, protože jsme s nimi hráli před několika týdny a vypadalo to podobně. Znali jsme pravidla a věděli, že tenhle zápas je pro nás hodně důležitý a je dobře, že to nebyly nervy. Chceme ukázat, že do téhle skupiny nepatříme. Italky akorát přehrály Španělsko a jsou v semifinále, o to víc nás prohra s nimi mrzí,“ hodnotil čtvrteční duel pro web české basketbalové federace Pavel Kubálek, asistent trenér českých juniorek.

A jak už řekl samotný Kubálek, italské juniorky ve čtvrtek porazily v rámci čtvrtfinále favorizované Španělsko 71:62 a postoupily mezi nejlepší čtyři celky turnaje. Podrobnější informace o ME dívek do 20 let v Klatovech najdete na stránkách u20.cbf.cz.

Bělorusko – Česká republika 48:79 (12:22, 23:45, 36:63)

Sestava a body ČR: Voráčková 14, Brabencová 13, Sklenářová a Šípová po 9, Žílová 8, Šotolová 7, Dudáčková 6, Rylichová 4, Galíčková a Pospíšilová po 3, Tomancová 2, Vitulová.