Svěřenkyně amerického trenéra Kena Scalabroniho porazily v pondělní bitvě Polsko 64:41 a ve skupině C obsadily konečné druhé místo.

Vítězství a stříbrná příčka tak znamenají jediné – české lvice se v osmifinále ME utkají se třetím týmem skupiny D – Itálií. Přitom bitvu s Polskem, kterou sledovala opět solidně zaplněná hala klatovského zimního stadionu, nezahájily basketbalistky ze samotného srdce Evropy příliš dobře. První čtvrtinu dokonce prohrály poměrem 10:12. Od druhé části hry se však vše změnilo. Češky na palubovce začaly dominovat a nakonec dokráčely za pohodlným vítězstvím o třiadvacet bodů.

„Byl to třetí zápas ve třech dnech, ale i přesto jsme podali velmi solidní a týmový výkon. Hráli jsme znovu se skvělým nasazením jako v předchozích dvou zápasech. Duel s Polskem bylo potřeba odbránit a vybojovat. A přesně to jsme předvedli. Byli jsme tvrdším týmem, lépe jsme doskakovali, méně ztráceli míče. Na Itálii jsme neměli zatím čas vůbec myslet, ale je to velmi silný tým a budeme muset hrát ještě lépe, abychom postoupili dále. Máme teď den volna na odpočinek i přípravu a přesně to budeme dělat,“ řekl po zápase spokojený kouč mladých basketbalistek Česka Ken Scalabroni.

Česká republika - Polsko 64:41

Čtvrtiny: 10:12, 19:7, 10:8, 25:14. Sestava a body ČR: Vitulová 13, Voráčková 11, Šípová 10, Brabencová 7, Dudáčková 6, Šotolová 5, Pospíšilová 4, Rylichová 4, Žílová 3, Tomancová 1, Galíčková, Sklenářová.