Z absolutního vítězství v sedmém ročníku horažďovického turnaje ve stolním tenisu se radoval Uli Hosse z německého Neukirchenu. Poprvé v historii klání se z prvenství radoval zahraniční hráč.

„Uli Hosse po celý turnaj prokazoval vynikající formu a výrazné zlepšení z minulého ročníku, kdy vypadl již v osmifinále. Ve čtvrtfinále se Ulimu postavil největší favorit soutěže, několikanásobný vítěz Velké ceny Horažďovic Michal Vávra z bundesligového TSV Nassau. Nikdo z velice slušně zaplněných míst pro diváky nepochyboval, že Michal zvítězí a suverénně si dojde k pátému titulu našeho turnaje, ale opak byl pravdou. Uli Hosse se do svého soupeře pustil takovým způsobem, že sám Vávra po některých fantastických úderech svého soupeře nevěřícně kroutil hlavou. Výsledkem byla jednoznačná prohra 3:0 a senzační vyřazení favorita již ve čtvrtfinále,“ připomněl drama s překvapivým koncem předseda pořádajího oddílu stolního tenisu TJ Sokol Horažďovice Hapon Pavel Mandák.

V semifinále se německému překvapení turnaje postavil loňský vítěz, prvoligový Lukáš Borůvka, hájící barvy SKST Liberec. Ani tomuto hráči nedal Uli Hosse sebemenší šanci a po sérii skvělých výměn, kdy diváci často odměňovali údery obou hráčů bouřlivým potleskem, zvítězil znovu 3:0 a čekal na svého finálového soupeře, kterým se stal podle očekávání také hráč prvoligového SKST Liberec a loňský finalista Petr Macela.

„Kdo si myslel, že tady už musí spanilá cesta německého hráče skončit a že si Petr Macela po loňské prohře ve finále od Lukášem Borůvkou konečně odveze z Horažďovic titul, byl na omylu,“ řekl Pavel Mandák s tím, že Macela sice získal úvodní sadu, ale to bylo od něho vše a celý další průběh finále, které se hrálo dle tradice horažďovického turnaje na čtyři vítězné sady, měl pevně ve svých rukách Uli Hosse. Finále vyhrál v poměru 4:1 a po deseti hodinách bojů na jedenácti stolech zvedl nad hlavu tradiční skleněný pohár, určený pro vítěze největší stolnětenisové akce Plzeňského kraje, kterou už dnes bezesporu turnaj v Horažďovicích je, a odvezl si finanční prémii ve výši tří tisíc korun.

Sedmého ročníku Velké ceny Horažďovic, Memoriálu Františka Koce, který se letos hrál zároveň jako přebor župy Šumavské, se zúčastnilo celkem 52 mužů a jen šest žen. „V kategorii žen byla opět trochu zklamáním slabší účast, nicméně kvalitní hráčky zde k vidění určitě byly,“ upřesnil Mandák. Z celkového vítězství v kategorii žen se již pošesté radovala Zdeňka Marešová z DJK Vilding, když ve finále zdolala Martu Lněničkovou, hájící barvy extraligového Sokola Bor Caesar group.

Horažďovický turnaj není pouze záležitostí dospělých stolních tenistů, u tamních zelených stolů se představila i mládež, 25 chlapců a šest dívek. „Bohužel účast špičkových hráčů byla ovlivněna konkurencí republikového turnaje v Havířově, ale přesto kvůli špatnému počasí, kdy někteří hráči nakonec svoji účast na republice zrušili, se bylo na co dívat,“ podotkl horažďovický předseda. V kategorii mladších žáků se finálová účast obešla bez překvapení, jelikož postoupili dva nejvýše nasazení hráči, Zdeněk Makoň z Dioss Nýřany a David Mazura z Koc Sušice. Vítězem se stal v poměru 3:1 Zdeněk Makoň. „Oba kluci předváděli na svůj věk vynikající stolní tenis,není se čemu divit, oba už nastupují za své kluby v divizi dospělých,“ vyzdvihl Mandák.

V kategorii starších žáků kralovali žáci Sokola Pocinovice, konkrétně František Copák a Miroslav Jehlík. Úspěšnější byl František Copák, který tímto obhájil své loňské prvenství. Mezi dívkami se v kategorii mladších žákyň nejvíce dařilo Tereze Špatenkové ze Sokola Plzeň V a mezi staršími žákyněmi byla nejlepší Denisa Skaláková z SKST Týn nad Vltavou.