Ve vytrvalostním závodě Jan Šrail obsadil třiačtyřicáté místo se ztrátou devíti minut a patnácti vteřin na vítězného Kaspera Stadaase z Norska, na rychlostním mítinku pojmenovaném jako Grönklitt ITT skončil devětadvacátý, když na vítěze (opět Kasper Stadaas) ztratil minutu a půl. „Bylo to lepší, cítil jsem se lépe než v předchozích závodech, ale letos to zkrátka není ono. Navíc konkurence, zejména pak závodníků z Norska a Švédska, je fakt brutální. Nedá se nic dělat, jedeme dál," prohlásil Jan Šrail v krátkém rozhovoru pro Deník.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) hostí v rámci zimní přípravy Košutku.
Kam za sportem? Na fotbal, hokej, ale i florbal a turnaj ve stolním tenise

Ten se teď společně se svým týmem Vltava Fund Ski Team připravuje na jeden z nejnáročnějších závodů sezony - věhlasný Vasův běh (Vasaloppet), který se uskuteční v neděli 3. března opět ve Švédsku. „U nás ty podmínky ke trénování nejsou ideální, ale na to se nechci vymlouvat. Pro všechny ve střední Evropě je to víceméně stejné. Takže každý den běhám, snažím se pořádně potrénovat, nabrat fyzičku a sílu, a uvidíme, na co to bude stačit. Je ale fakt, že trénink na sněhu, na lyžích, chybí. V tom mají Seveřané velkou výhodu," říká muž, který je v celkovém hodnocení prestižního seriálu na průběžném šestatřicátém místě.

Výše z českých borců je pouze jeho týmový parťák Fabián Štoček, jemuž patří dvaatřicátá pozice. Ski Classics vede norský šutér Kasper Staadas před krajanem Johanem Hoelem a třetím Axelem Jutterströmem ze Švédska.

Juniorky BK Klatovy (na archivním snímku basketbalistky v bílých dresech) podlehly rezervě Žabiny Brno i Ostravě.
Klatovské juniorky na Moravě neuspěly, podlehly Žabinám i silné Ostravě