V konkurenci několik stovek závodníků obsadil Vaněček bravurní čtrnácté místo. Navíc si vylepšil osobní rekord z 1:18:45 hodiny, který zaběhl v červenci na půlmaratonu v Českých Budějovicích, na čas 1:17:55 hod.

„Mám smíšené pocity, ale i velkou radost, že jsem si posunul osobní rekord zase o kousek dál. Myslím si, že v Ústí jsem měl ještě na lepší čas, ale neběželo mi to podle představ. Musím makat dál,“ napsal Petr Vaněček na svůj facebook.

Půlmaraton v Ústí nad Labem vyhrál v čase 1:04:10 německý závodník Tom Gröschel před druhým krajanem Nicem Ihlowem (1:06:17) a bronzovým Jakubem Zemaníkem z Vítkovic (1:06:23).

Pořádně o sobě dali vědět i někteří další běžci z Plzeňského kraje. Pavel Štěpáník z AK Škoda Plzeň obsadil celkové osmé místo (1:12:48) a Matěj Marek z Triatlonu Plzeň do cíle doběhl jako desátý nejrychlejší muž (1:15:19).