Stolní tenisté KST Klatovy se na nový ročník těšili a cílem bylo setrvání v republikové soutěži. „Primárním cílem zůstává záchrana,“ říkal před začátkem sezony kapitán týmu Lukáš Zahradník.

A plány se dařilo plnit prakticky od začátku. Na úvod klatovští borci porazili v souboji nováčků českobudějovický Sokol a pak vybojovali také velice cennou výhru na zelených stolech éčka slavného El Niňa. Západočeši bojovali jako hladoví lvi také proti TTC Elizza Praha D. S celkem z hlavního města ale nakonec těsně prohráli.

Pak přišla stopka, která kvůli vládním opatřením s ohledem na šíření koronaviru platí doteď. „Jsem životním optimistou, takže věřím, že se soutěž zase rozběhne. Spíše se obávám toho, aby v zimě nebo na jaře nepřišla další nucená přestávka, která by mohla způsobit i to, že se dlouhodobé soutěže vůbec nedohrají,“ hřímal zkušený Pavel Kopřiva po říjnovém přerušení amatérských soutěží.

Pavel Kopřiva.Zdroj: KST Klatovy

Jeho optimismus by mu mohl kdekdo závidět, avšak jako tipér by se moc neuživil. Koronavirus dál kosí naděje amatérského sportu. Česká asociace stolního tenisu tak i s ohledem na vývoj situace v prosinci rozhodla, že letošní sezona bude kvůli pandemii koronaviru zkrácena a upravena na jednokolový systém. „S tím, že se počítají odehraná čtyři kola, u nás tři,“ poznamenal Lukáš Zahradník. „V tabulce tak máme započteny dvě výhry a jednu porážku,“ doplnil záhy.

V jarní části sezony by se sezona měla dohrát podle upraveného jarního rozlosování se začátkem o víkendu 24. a 25. ledna. „Dle rozpisu bychom měli hrát na horké půdě Lochovic a Šanova. To se však vzhledem k aktuální situaci určitě nestane,“ uvědomuje si Lukáš Zahradník.

Ještě před letošní sezonou asociace stanovila, že sezona musí být dohrána nejpozději do 10. června. „Pokud se tak nestane, bude letošní ročník anulován,“ podotýká kapitán klatovského áčka s tím, že tento černý scénář je v jeho očích jako ten nejpravděpodobnější.

„Osobně se domnívám, že letošní sezona nemá budoucnost. Sice se zápasy ještě mohou chvíli odkládat, ale i když se třeba začne, odehrají se jeden či dva víkendy a nastane zcela určitě další stopka. Takto se to rozhodně dohrát nedá. Takže už jsem se tak nějak smířil s tím, že letošní sezona již de facto skončila a začne se snad znovu v září, regulérní a kompletní sezonou novou,“ uzavřel Zahradník.