Šumavan Jan Šrail ze Sport Clubu Plzeň, který v laufařském světě reprezentuje barvy Vltava Fund Ski Teamu, dlouho živil naději na dobrý výsledek. Závěr dlouhého závodu s krásnou scenerií mu ale nevyšel podle ideálních představ, takže z toho nakonec bylo umístění až v páté desítce výsledkové listiny.

„Bohužel jsem odpadl zhruba pět šest kilometrů před cílem. Držel jsem se v balíku, ale pak mi došly síly a já začal ztrácet," posteskl si Jan Šrail po návratu domů. „Ale nevěším hlavu. Marcialonga se letos jela v brutálním tempu, rubalo se to hned od začátku, prakticky celý závod. Pořád mohu být spokojený s tím, že jsem do cíle dorazil jako druhý nejlepší Čech," hledal chlapík pozitiva.

Zdroj: facebook Marcialonga

Šrail v italské krajině ztratil na vítězného Švéda Emila Perssona čtyři minuty a deset vteřin. To s ohledem na délku trasy není mnoho. „Letos je v seriálu opravdu velká konkurence," poukazuje Jan Šrail na vyrovnanost vytrvalců.

Elitní kategorie PRO TOUR má tento víkend na programu volno, novopečený tatínek malé dcerky ale odpočívat nebude. Alespoň částečně. „O víkendu se chystám na König Ludwig Lauf v Německu," prozradil Šrail. V rámci tohoto Challengeru, menšího závodu seriálu Ski Classic, by se rád udržel v potřebném tempu, zkusil něco natrénovat a třeba i ukořistit pár bodíků do hodnocení.

Marcialonga 2022, ilustrační snímek.
Nic nového pod sluncem. V Trentinu znovu kraloval Persson, Šrail v páté desítce

„Chci se nějakým způsobem udržet, ale nechci to přehánět, protože mám menší problémy s ramenem a blíží se Jizerská padesátka, což je pro nás Čechy vrchol sezony," má jasno. Jizerská padesátka je osmým dílem elitní kategorie závodů Ski Classic 2022/2023 a koná se v Bedřichově v Jizerských horách 12. února.

„Zatímco Marcialonga patří dlouhodobě k závodům, které mi nejdou, na Jizerce mi to docela jde. Snad se zadaří i letos, udělám pro dobrý výsledek maximum," slibuje Jan Šrail na dálku svým fanouškům a podporovatelům.

BK Klatovy (bílé dresy) - BK Lokomotiva Plzeň B 71:70.
PODÍVEJTE SE: Klatovští basketbalisté zdolali béčko Lokomotivy Plzeň o jeden bod