„Velké poděkování patří hned zpočátku abnormálně vstřícnému postoji Obecního úřadu Pačejov, Olšany a Myslív. Dále také Mysliveckému sdružení Pačejov, Policii ČR a odboru ŽP v Horažďovicích,“ uvedl na začátek Jan Benda, ředitel soutěže.

„Centrum sobotního závodu je ve Strážovicích v areálu „Na transgáči“, kde proběhnou přejímky, a to od 8.00 hodin. Ostrý start soutěže je o tři hodiny později. Předpokládaný dojezd je naplánován na třetí hodinu odpolední,“ pokračuje.

Trať pačejovského závodu je téměř identická jako jarní kontrolní závod s tím, že v ní jsou přidány velmi zajímavé úseky v oblasti vrchu Plesník, kde pořadatelé využili pozemků zdevastovaných těžbou dřeva. „Tam budou také nejzajímavější úseky pro diváky,“ podotýká Benda.

Dalším tahákem této enduro soutěže je enduro-test kousek od startu. „Jde o rychlejší verzi testu, která nebude postrádat i technické úseky. Na startu se objeví náš téměř mistr republiky Jan Vašta, Radek Bezděk a ostatní členové enduro teamu Pačejov a nově i legendy tohoto sportu, jako František Melich a další. I když jde o poslední závod sezony, očekáváme urputné boje v našem týmu i mimo něj,“ dodává Benda.