Již tradiční závod, jehož délka činí pět kilometrů, začíná v 10.30 hodin, přičemž prezentace aktérů je na programu od 9.15 do 10.20 hodin v hostinci na dolanské návsi. Trať je rozmanitá, povede polní cestou i silnicí. Nejlepší běžci a běžkyně v každé kategorii získají lahodnou láhev vína, kávu a další drobné ceny. Už teď je vypsaná i speciální vrchařská prémie pro nejlepší běžce do kopce, ale také cena pro nejlepšího domácího závodníka, závodnici a také Miss.

Karel Voráček na letošním běhu v Dolanech.
51 tisíc naběhaných kilometrů! Musí vás to hlavně bavit, říká Karel Voráček

„Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a odpovídá za zdravotní výkon způsobilý pro tento výkon. Závod se koná za každého počasí," řekl organizátor Karel Voráček, u něhož dostanete také více informací o akci, a to na telefonním čísle 604 321 702 (v případě potřeby volejte prosím po šestnácté hodině).

Zimní Řakom v Dolanech je půvabnou generálkou před Weihnachtslauf unter dem Schwarzturm, tedy Vánočním během pod Černou věží. Ten je posledním dílem letošního ročníku Ešus ligy (okresní seriál běhů mimo dráhu) a na pořadu je 26. prosince v Klatovech. Pořadatelem je Triatlon klub Klatovy.

Stolní tenisté TJ STOTEN Horažďovice B vyhráli na závěr podzimu na půdě TJ Heřmanova Huť a Union Plzeň C a doposud neztratili ani bod.
Horažďovické béčko na podzim neztratilo ani bod, Sušice přezimuje třetí