Počasí oblíbené běžecké akci vskutku přálo. Svítilo sluníčko a na startu, cíli a samotných tratích byla velmi příjemná atmosféra. V hlavní kategorii mužů (všichni muži běželi 7 km) zvítězil s náskokem dvaadvaceti vteřin Jakub Jelínek z klubu Atletika Klatovy. Druhý skončil jeho týmový kolega Jiří Procházka, bronz vybojoval Luboš Kůra.

Mezi muži do 50 let triumfoval s přehledem Radim Čada, který se zaběhnutým časem 28:02 stal také absolutním vítězem. V mužské kategorii do 60 let slavil prvenství Miroslav Benda. Ve druhé nejstarší kategorii zvítězila legenda Alois Šatra z Tatranu Velké Hydčice. Velký obdiv zaslouží ale také nestárnoucí František März se Sokola Kout, jenž byl jediným účastníkem v kategorii mužů nad 70 let.

Ve dvou hlavních ženských kategoriích na 7 km vyhrály Petra Dolejšová (ženy do 35 let) a Marie Spasová ze Švihova (nad 35 let). Na poloviční ženské trati slavila Kateřina Kellnerová.

„Účast byla velmi dobrá, závodu se zúčastnilo téměř sedmdesát běžců, i když je pravda, že v minulosti tento závod běželo i více lidí. Musíme ale brát fakt, že tentokrát se v okrese konalo spoustu akcí, závodníci se tedy rozprostřeli na více místech,“ řekl Deníku ředitel závodu Jiří Čada. „Počasí běhu přálo, bylo opravdu krásně. Myslím si, že si všichni zúčastnění užili parádní den. Chtěl bych jim poděkovat za hladký průběh. Velké díky patří také sponzorům – MÚ Nýrsko, panu Vyskočilovi, rodinnému hotelu Zach, paní Barákové a Vilímovým,“ dodal spokojeně Jiří Čada.

Kompletní výsledkový servis najdete na webových stránkách www.behzelenskymudolim.cz.