„Těší nás zájem o klatovské soutěže, prosíme ale fanoušky o pochopení stávajícího stavu věcí,“ uvedl předseda organizačního výboru obou podniků Jan Petrů.

Organizační tým se však i přes nepřízeň osudu snaží fanouškům rychlých kol a burácejících motorů populární podívanou zprostředkovat jiným způsobem. I proto pořadatelé nachystali několik přímých přenosů na internetu.

Konkrétně půjde o páteční a sobotní stream z oblíbeného Klatovského okruhu, který bude profesionálně snímán až sedmi kamerami. V podobném duchu bude zachycena také nedělní Zdebořická vložka.

Snímky z posledního ročníku klatovských soutěží (2019)Snímek z posledního ročníku klatovských soutěží (2019)Zdroj: Deník/Veronika Zimová

A aby toho nebylo málo, systém přenosů bude doplněn obrázky z Mlázovické erzety. Všechny tyto živé přenosy navíc budou doprovázeny komentářem.

„Pokusili jsme se pro fanoušky udělat maximum možného a pevně věřím, že naše snaha o přiblížení rallye do jejich domácností bude úspěšná. Máme velkou radost z toho, že se postupně všeobecná opatření uvolňují, a doufáme, že se i na fanoušky přenáší zlepšující se atmosféra ve společnosti. Sice nás mrzí, že další fáze uvolňování opatření nás míjí doslova o pár hodin, všichni ale budeme mít velkou snahu, aby i zážitky přenášené na dálku byly příjemné a intenzivní,“ přeje si Petrů, který věří, že snahu organizačního týmu fanoušci ocení.

Rallye Šumava Klatovy
(7. až 9. května)

Rallye Šumava Klatovy je druhým dílem letošního MČR v rallye. V loňském roce se tato soutěž kvůli pandemii koronaviru vůbec nejela. Posledním vítězem „Šumavy“ je tak plzeňský jezdec Václav Pech, který před dvěma roky využil zaváhání Jana Kopeckého.

Druhá klatovská soutěž – Vltava Historic Rallye – se pojede jako součást ME historických vozidel. „Tento šampionát má pro nás vysokou prioritu,“ nechal se slyšet Jan Petrů, předseda organizačního výboru obou tradičních podniků.

Ačkoliv kompletní přípravu narušila vládní (proticovidová) opatření, po sportovní stránce vše klaplo.

„Máme tým lidí, kteří se o sportovní stránku obou podniků starají. V tom problém nebyl. O něco složitější to bylo se získáním potřebných povolení. Kolem Velikonoc jsme dostali povolení od Ministerstva zdravotnictví a pak jsme jednali s krajskou hygienickou stanicí. Trvalo to sice déle, ale razítko jsme nakonec dostali,“ pochvaloval si Jan Petrů.

Organizátorům, kterých bude mimochodem více než tisícovka, se navíc pro všechny aktéry motoristických klání včetně pořadatelského týmu a ředitelství podařilo domluvit, že místo PCR testu postačí předložení testu antigenního. „Je to velká úspora pro všechny,“ kvitoval předseda organizačního výboru.

Petrů kromě absence diváků potěšila dobře odvedená práce jeho kolegů, ale také zájem z řad startujících.

„Z ciziny to číslo přihlášených posádek není nejvyšší, ale vzhledem k okolnostem je i tak skvělé. Naopak českých posádek v obou soutěžích je dost,“ liboval si Petrů.

Klatovské soutěže začínají již tento pátek. Páteční etapa bude vyčleněna závodům historiků, v sobotu se pak budou na trati prohánět obě kategorie a nedělní finále bude věnováno soudobým vozům. Na Šumavě by neměl chybět úřadující šampion Václav Pech ani Jan Kopecký, vítěz úvodního podniku MČR.