Účast mistra světa WRC2 (Jan Kopecký) i mistrů Evropy (oba borci) v rally způsobila, že sál místního hostince byl plný skoro k prasknutí. Tradičním hostem a spolumoderátorem besedy byl motoristický všeuměl Josef Peták.

43. ročník INVELT Rally Pačejov 2022 - kompletní fotogalerie.
OBRAZEM: Taková byla letošní pačejovská rallye, podívejte se na fotky

„Oba závodníci shrnuli své dosavadní kariéry a podělili se o své zážitky ze závodů po celém světě. Jan Kopecký je také mistrem exotického asijsko-pacifického šampionátu. I při závodění v exotice se zrodilo hodně zajímavých příběhů," uvedl v tiskové zprávě předseda Automotoklubu Pačejov v AČR Miroslav Žitník s tím, že v Olšanech došlo i na záludné otázky diváků, na které oba významní hosté trpělivě odpovídali. Na závěr povedené besedy byla připravena autogramiáda, v rámci niž Jan Kopecký s parťákem Janem Hlouškem podepisovali plakáty, ale i různé suvenýry od triček až po knihy.

Beseda s Janem Kopeckým a Janem Hlouškem.Besedu s Janem Kopeckým a Janem Hlouškem si nenechal ujít plný sál olšanského pohostinství.Zdroj: Automotoklub Pačejov v AČR

„Smyslem těcho besed je nejen poděkování členům AMK a spolupracujícím pořadatelům INVELT Rally Pačejov, ale také příspěvek na dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje každoročně na dobročinné účely. V letošním roce jsme se rozhodli částkou přispět Charitě Horažďovice, která působí i na Pačejovsku a v dotčených obcích na trati INVELT Rally Pačejov," prozradil Pavel Štípek, ředitel populární INVELT Rally Pačejov a poznamenal, že velký dárek pořadatelům připravil i samotný Jan Kopecký, devítinásobný mistr České republiky v rally, který se rozhodl věnovat do dražby svoje závodní rukavice a celou utrženou částkou přispět na charitu. „Z vyvolávací ceny dva tisíce korun se nakonec rukavice vydražily za sedm tisíc. Teď budou cenným doplňkem v soukromém muzeu pánů Kovaříků," usmíval se Štípek.

Po dražbě Jan Kopecký, který se svým parťákem Janem Hlouškem vyhráli 43. ročník INVELT Rally Pačejov, připravil další překvapení pro pořadatele, když se rozhodl navíc přispět stejnou částkou, za jakou byly vydraženy jeho rukavice. „Odměnou mu byl bouřlivý potlesk celého sálu," konstatoval Štípek.

Zdroj: Youtube

„Velké gesto udělal svým příspěvkem „do kasičky“ také Jan Hloušek. Celkem z této besedy putuje překvapivých 25 tisíc Kč na dobročinné účely. Velké poděkování patří především oběma Honzům, Josefu Petákovi a všem divákům, kteří přispěli dobrovolným vstupným. Po předešlých příspěvcích dětským domovům a nemocnicím putuje letošní výtěžek prostřednictvím Charity Horažďovice mezi místní obyvatele, kteří žijí kolem tratí rychlostních zkoušek pačejovské rally," dodal na závěr ředitel pačejovské rallye.

S využitím tiskové zprávy AMK Pačejov

Iveta Bezpalcová (archiv) v českobudějovickém areálu.
Klatovští plavci se na přeboru neztratili, Bezpalcová si pojistila účast na MČR