SAP liga

V 1. kole, které se konalo v Praze, startovali za klub Hammersgym Běhařov Luboš Vanka, Václav Kovařík, Jaroslav Květon a Vojtěch Toman. Květon s Kovaříkem startovali v kategorii mladších žáků lightcontact do 37 kg. Květon obsadil 4. místo a Kovařík byl vyřazen v eliminaci. Vanka jednoznačně zvítězil v lightcontactu starších žáků do 57 kg. Překvapením byl benjamínek Toman, který hájil barvy klubu v lightcontactu mladších žáků do 28 kg. Byla to jeho premiéra, ve které podal vynikající výkon a vybojoval krásné 2. místo!.

V 1. kole SAP ligy v Praze byli zároveň vyhlášeni nejúspěšnější zápasníci loňského ročníku. Mezi nimi byl i Luboš Vanka.

Druhé kolo SAP ligy pse konalo společně s Ekobena ligou v K-1 a thajském boxu v Klatovech. V K-1 nastoupil za běhařovský klub v ringu Vlastimil Hrdlička, který předvedl výborný výkon, bohužel rozhodčí rozhodli v jeho neprospěch. Pak nastoupil Luboš Vanka v K-1 starších žáků do 57 kg. Nejdříve zkušeně odolával útokům a ve druhém kole hákem na bradu soupeře ukončil tento duel KO. Na tatami nastoupili i Jaroslav Květon, Vojtěch Toman, Filip Lagron a František Lagron. Františku Lagronovi se během turnaje zranil soupeř, a tak zvítězil v kategorii starších žáků verdiktem „vzdání soupeře." Filip Lagron, který nastoupil za klub v prvním turnaji, si počínal bravurně a dotáhl své vystoupení k vítězství. Jaroslav Květon nastoupil hned v prvním svém zápase proti loňskému vítězi SAP ligy, ale zvládl to velice dobře a obsadil pěkné 3. místo. Vojtěch Toman perfektním výkonem ve všech svých duelech zvítězil a obsadil 1. místo.

Slovak open 2014

Poté se výprava klubu Hammersgym Běhařov zúčastnila mezinárodního turnaje v kickboxu Slovak open v Bánské Bystrici. Klub reprezentovali Vlastimil Hrdlička (kick light do 71 kg), František Lagron (kick light do 63 kg), Luboš Vanka (kick light a lightcontact do 57 kg) a Aleš Martínek (fullcontact a kick light do 75 kg). Hrdlička spolu s Lagronem si po delší odmlce odbyli křest na větším mezinárodním turnaji. Oba se rvali o postup v eliminacích, ale chybějící zkušenosti ukončily jejich postup. Vanka s Martínkem se probojovali v obou disciplínách, v kterých startovali, až do finále. Vanka zvítězil v light contactu, v kick lightu podlehl reprezentantovi Maďarska. Martínek zvítězil v kick lightu a finálový duel s reprezentantem Maďarska byl nucen vzdát pro zranění.

Turnaj v kickboxu

Turnaje v Mariánských Lázních se z klubu Hammersgym Běhařov zúčastnili Jaroslav Květon a Vojtěch Toman. Květon tentokrát pod taktovkou Anny Tomanové podal perfektní výkon a v celém turnaji zvítězil. Toman nastoupil proti soupeři, který byl o tři roky starší. Sice se ho nezalekl, ale i po bojovném výkonu bohužel na svého soupeře nestačil a obsadil pěkné 2. místo.

Ekobena liga K-1 a thajského boxu

V půlce dubna se v Žebráku konalo další kolo Ekobena ligy. Na turnaj odjel Luboš Vanka a Aleš Martínek. Ten zvítězil v juniorech do 81 kg díky tomu, že soupeř nenastoupil. Vanka v kategorii starších žáků do 57 kg nastoupil proti borci z Aše. Toho v prvním kole dle pokynů z rohu četl, v druhém kole zaútočil na jeho slabiny a dostal ho do počítání. Další tlak jeho soupeř neustál a po tvrdém kopu na hlavu skončil hlavní rozhodčí zápas KO. Běhařovský závodník tak již podruhé jednoznačně zvítězil.

„Rád bych poděkoval všem závodníkům klubu Hammersgym Běhařov za předvedené výkony. Nastupující generace zápasníků nám svými výkony pomáhá udržet se mezi předními kluby v republice a ti zkušenější již tradičně vozí medaile při reprezentaci s národním týmem České republiky," uvedl předseda klubu a trenér Miloš Martínek.