Závod, který měřil přibližně 10 km, vyhrál v absolutním pořadí klatovský atlet Ondřej Teska, který do cíle doběhl v parádním čase 35:55. Na druhém místě skončil rodák z Olšan a reprezentant AK Škoda Plzeň Pavel Štěpáník (36:27) a třetí místo pro sebe ukořistil dvaačtyřicátník Miloslav Pohl (36:23).

Nejrychlejší ženou v Sušici byla jičínská rychlonožka Gabriela Veigertová, který svým časem 40:06 byla desátým nejlepším závodníkem celého dne vůbec. Nejmladším účastníkem Běhu podél Otavy byla členka AC Domažlice Kateřina Šebestová (ročník 2003, 49:38 minuty), naopak nejstarším běžcem, který se po trati organizátorů z atletického oddílu TJ Sušice proháněl, byl 73letý Václav Valíček hájící barvy ČZ Strakonice (ročník 1950, celkový čas 47:38). Kompletní výsledkový servis z 42. ročníku Běhu podél Otavy najdete ZDE.

Rugby Šumava Nýrsko & Rugby Club České Budějovice (na archivním snímku hráči v červených dresech) jedou k dalšímu zápasu Poháru XV do Vídně.