„Nezahálíme, běháme, trénujeme a připravujeme se na závody, které se už blíží. Chceme být dobře připraveni, a proto jsem se rozhodl připravit běžeckou trať na Hůrce. Tentokrát jsme běželi opačný okruh, než se běhá tradičně na podzim,“ uvedl jeden z účastníků Ešus ligy, okresního seriálu běhů mimo dráhu a běžecký nadšenec Karel Voráček.

„V týdnu jsem vyznačil trasu tohoto závodu oranžovým sprejem. Start i cíl byly na konci ulice Machova u kontejnerů. Celkem se běžela tři kola a trať měřila 5 km,“ pokračovala lokomotiva, jak se Voráčkovi přezdívá.

Již v týdnu si „Hůrku“ zaběhla Vendula Haladová (ročník 2007), která tratí prosvištěla v čase 25:58 minuty. Její maminka se s nástrahami popasovala v čase lehce nad 30 minut.

V sobotu se pak na startu sešlo celkem sedm běžců – čtyři muži a tři ženy. Přesně v deset hodin odpoledne všichni společně vyrazili na trať a do cíle doběhli v tomto pořadí: 1. Pavel Jílek a Tomáš Dolejš (oba ve stejném čase 22:28), kousek za nimi doběhl Pavel Salvetr (22:33), dále dolanská lokomotiva Karel Voráček (22:46) a po chvilce se objevila v cíli také první žena Ivana Machová – a to v krásném čase 25:53 minuty.

Renata Salvetrová zaběhla čas 30:18 a Zuzana Kohoutová 33:35 minuty. „Všem moc děkujeme za účast. Byla poměrně i slušná divácká kulisa. Těšíme se na další netradiční běh, který bude v sobotu v Dolanech,“ dodal Karel Voráček.

Více o aktuálním, již šestatřicátém ročníku Ešus ligy (prestižním seriálu běhů mimo dráhu v okrese Klatovy) čtěte na pravidelně aktualizovaných stránkách www.esusliga.webnode.cz.