Pravda, akci doprovázela celá řada přísných opatření. Takových, aby běh splňoval veškeré požadavky a někdy i zmatečná nařízení Vlády ČR a ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Se vším si ale pořadatelé z Atletiky Klatovy a Plzeňského krajského atletického svazu poradili na jedničku s hvězdičkou a běžecká akce sklidila obrovský úspěch.

Závod, který byl součástí okresního seriálu běhů mimo dráhu (Ešus ligy) a také Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, si nenechala ujít řada běžců a běžkyň, kteří za deštivého podzimního počasí podali výborné a fascinující výkony.

Bez ohledu na vypsané kategorie se stal nejrychlejším mužem celého závodu 21letý Lukáš Krýsl z AC Domažlice. Na druhém místě skončil nestárnoucí Jiří Přibík z Triatlonu Klatovy (ročník 1950) a třetí příčku obsadil Ondřej Teska z Bezděkova u Klatov. Ženám vládla Eva Slavíková (Kerteam), druhá do cíle doběhla Melanie Carpentier z AK Škoda Plzeň a třetí nejrychlejší ženou se stala třináctiletá a velmi talentovaná Vendula Haladová z pořádajícího klubu Atletika Klatovy.

Nejstarším závodníkem celého běžeckého klání, jehož ředitelem byl Tomáš Görner, se stal známý František März z Koutu na Šumavě (ročník 1943) a ženou Helena Jelínková (ročník 1963).

„Pořadatelský tým Atletiky Klatovy děkuje za podporu městu Klatovy, Krajskému atletickému svazu i sponzorům z řad dalších subjektů, kteří podpořili tuto akci. Děkujeme všem účastníkům za dodržování nastavených opatření a vhodné chování, které přispělo k bezproblémovému průběhu akce,“ uvedl atletický klub na svých oficiálních stránkách.

„Zároveň zveme všechny na příští rok, kdy se 9. října – doufejme již za lepších sportovně společenských podmínek – uskuteční jubilejní 10. ročník Běhu klatovskou Hůrkou. Vítězům tohoto jubilejního ročníku budou na místě vytesány mramorové busty,“ dodal klub.

Kompletní výsledky závodu najdete na www.esusliga.webnode.cz nebo na stránkách Atletiky Klatovy www.atletikaklatovy.cz, kde zároveň najdete podrobnější reportáž očima klatovských atletů.