Jako každý rok se zde sešli běžečtí nadšenci nejen z Klatovska.

Jeden z pořadatelů, Josef Mayer, řekl: „Do závodu se přihlásilo 32 závodníků, z toho čtyři děti. Účast není velká, vždyť v minulých ročnících jsme tu přivítali i dvě stovky běžců, také malých závodníků v dětských kategoriích stále ubývá, již dva roky jsme tu žádné neměli. Letos se nám děti přihlásily, což jsme rádi, tak jim uděláme mimořádný závod, aby si mohly zaběhat.“

V 10.30 hodin byl závod odstartován hromadným startem a pak již všichni čekali v prostoru cíle na vítěze ve všech kategoriích. Fandit svému favoritovi přišla i rodina Jana Popelíka, rodiče Zdeňka a Jan spolu s manželkou Ivetou a malou dcerou Stelou, která tatínka sledovala z kočárku. „Syn začínal běhat v Klatovech jako dorostenec, teď si sem přijel z Kosoř u Prahy, kde nyní bydlí, znovu zazávodit. Sezonu teprve začíná a my mu držíme palce,“ podpořila Jana maminka.

Do cíle doběhl i vítěz kategorie mužů Karel Randák, který pochází z Javorné a v současné době závodí ve Vrchlabí. „Běželo se mi pěkně, je tu příjemně vlhký vzduch, na rozdíl od Krkonoš, odkud jsem přijel, krásné prostředí, běží se spíš po rovině, což mi vyhovuje. Loni jsem tu byl poprvé a skončil na druhém místě, letos se to povedlo, O vítězství se vlastně rozhodlo už v druhém kole, běh je spravedlivý sport,“ řekl Randák. „Příští rok bych rád znovu přijel, pokusil se o obhajobu,“ dodal. S Karlem Randákem si přijela zazávodit i manželka Helena, která také vyhrála, v kategorii žen.