Současným předsedou klubu je Josef Mayer z Nýrska, který je členem už 35 let. „Pořád běhám, skoro každý den. Hlavně v bystřickém parku, tam máme udělanou stezku, kterou jsme vysypali pilinami. Proč? Protože jsme už starší pánové a potřebujeme měkkou podložku,“ usmíval se předseda Klubu českých turistů Josef Mayer.

V nýrském klubu je registrováno 70 členů. Jsou to turisté, běžci, cyklisté a lyžaři běžci. Klub pořádá každý týden turistickou akci, protože členů je hodně. Klub z Nýrska je také pyšný na své běžce. Vždyť v loňském 25. ročníku Husqvarna Cupu běhů mimo dráhu se jeho členové umístili na předních místech v různých kategoriích. Martin Slavičinský byl druhý v kategorii do 39 let, Rostislav Votýpka třetí v kategorii do 49 let, Zdeněk Rus zvítězil v kategorii do 59 let a Jiří Čada, který se zúčastnil všech třinácti běhů ročníku, vyhrál kategorii nad 60 let.

Nýrští sami také budou letos tři závody nového ročníku Husqvarna Cupu pořádat. Tradičně na 1. května připravují Jarní přespolní běh bystřickým parkem. Letos se bude konat již 31. ročník. Druhý ročník Přespolního běhu v Zelené Lhotě, který obnovil Jiří Čada, se připravuje na červen. V tomto měsíci se také poběží závod, který je zařazen do Českého poháru v bězích do vrchu, 11. ročník oblíbeného, ale náročného běhu na Hraničář.

„S loňskou účastí na našich akcích jsme vcelku spokojeni. Tradičně nejlepší účast měl „Hraničář“, kterého se zúčastnila řada kvalitních běžců. Je to vlastně jediný běh do vrchu na klatovském okrese,“ zhodnotil rok 2009 Josef Mayer. „Potřebovali bychom do klubu přilákat také mladé lidi. Bohužel dnes běhání není pro děti atraktivní záležitost, ty běhávaly tak před dvaceti lety. Jako žák tu běhal třeba reprezentant v běhu na lyžích Martin Jakš. Teď ale dětí ubývá a my bohužel na závodech musíme rušit dětské kategorie. Mladí se dnes věnují jiným, pro ně atraktivnějším sportovním odvětvím, ale myslím, že běh je základ u osmdesáti procent sportů,“ posteskl si Mayer.

„Je pravda, že my běháme a i turistiku provozujeme hlavně pro radost a pro zdraví. Hlásí se nám sem do klubu i další turisté a my rádi přivítáme každého, kdo si myslí, že mu to něco dá. Vždyť i podle lékařů je nejlepším způsobem, jak dosáhnout celoživotní kondice, pravidelný pohyb. Začít se dá v každém věku, jen je potřeba postupovat vždy od lehčího režimu k těžšímu, nepřehnat to. Stačí vzít si kvalitní boty a vyrazit nejlépe do parku nebo lesa,“ dodal.