Museli jednak odehrát dvojzápas první ligy sálového fotbalu Red futsal liga (informace jsme přinesli včera), tak i zápas krajské extraligy.

Záložní tým prvoligového celku Tullamore Dew Klatovy čekal v plzeňské hale na Lokomotivě obávaný soupeř a vítěz minulého ročníku SKP Rapid Plzeň. Dal se tedy očekávat oboustranně kvalitní futsal a divácky atraktivní duel. Klatovští hráči přistoupili k zápasu velice zodpovědně a do Plzně se vydali v nejsilnější sestavě, kterou mohou coby rezerva nabídnout. I tentokrát přišel na pomoc z A týmu Mužík. Bohužel avizované posily, Kopecký či Frous, se zúčastnit nemohly. Pomocnou ruku podal svým spoluhráčům další člen prvního týmu Zbyněk Toman, který byl více než kvalitní posilou. Na rozdíl od předcházejících duelů vstoupili klatovští futsalisté do zápasu s rozvahou a klidem.

SKP Rapid Plzeň -Tullamore Dew Klatovy B 0:9

Hned od začátku drželi Klatované míč na svých kopačkách a slušnou kombinací se pomalu, ale jistě přibližovali na dostřel branky Rapidu Plzeň. Po úvodním seznamování zavelel ke steči kdo jiný než v excelentní formě hrající Mužík. Ten byl i v tomto zápase hlavním tahounem a strůjcem konečného vysokého vítězství. Do konce poločasu přidali úspěšné zásahy ještě Pacner a právě Mužík. Dílo zkázy prvního poločasu pak dovršil plzeňský obránce, který si srazil další Mužíkův centr do brány sám. V závěru první půle podržel mužstvo z města karafiátů i brankář Javorský. Ten při špatném střídání klatovského týmu kryl nebezpečnou střelu útočníka Rapidu.

Do druhé části hry vstoupili hráči Tullamorky možná více ofenzivně naladěni než na začátku. To hned pocítil brankář Javorský, který se měl občas co ohánět, aby vykryl všechny pokusy plzeňských hráčů. Přesto to ale byli hosté z Klatov, kdo určoval tempo hry a dával branky. Pravidelně v průběhu poločasu pak zatížil skóre plzeňských futsalistů opět dvakrát Mužík, jednou Helm a v závěru přidal dvě branky i pravidelný střelec A mužstva Strnad. Klatovské kombinace byly tentokrát rychlé, přesné a rozložily obranu Rapidu až ke skóre 9:0. Z vychytané nuly měl pak velkou radost brankář Javorský, který se o ni několika skutečně kvalitními zákroky velmi zasloužil.

Branky Klatov: Mužík 5, Strnad 2, Pacner, Helm.

Štancl: Tým odehrál kvalitní utkání

Maximální spokojenost panovala v táboře klatovských futsalistů po vysoké výhře 9:0 v utkání krajské extraligy nad obávaným Rapidem Plzeň. „Rapid nenaplnil očekávání a zůstal daleko za svými výkony z minulé sezony. My jsme ale podali skutečně dobrý výkon a podobný bych pak očekával v každém zápase krajské extraligy, kde bychom měli uplatnit své zkušenosti z celostátní soutěže. Až na pár chyb v obraně a při střídání jsme odehráli velmi kvalitní utkání,“ chválil trenér Tullamore Dew Klatovy B Martin Štancl.

(my)