Výběr klatovských basketbalistů do deseti let navíc vůbec poprvé v historii nastoupil k oficiálním zápasům. Poprvé ve svém životě oblékli dres BK Klatovy Lukáš Krýzl a Tadeáš Baštář z Kbelu, žáci ze ZŠ v Měčíně. Turnaj v Klatovech ovládli domácí hráči, kteří vyhráli všechny tři duely. Dívky z DBAK Plzeň porazili 54:34, Toužim 96:6 a říčanského hosta poměrem 51:16. Mezi jednotlivými zápasy se navíc uskutečnily dovednostní soutěže – v přihrávání a chytání, driblinku trojic, v obratnosti a trojic ve střelbě.

„Mám z celé akce skvělý pocit a myslím, že i mé kolegyně – trenérky z Toužimi, Plzně i Říčan odjížděly se svými týmy z Klatov utvrzeny v tom, že prostě basketbal v Klatovech umíme nejen organizovat, ale i dobře hrát,“ byl spokojený klatovský trenér a organizátor turnaje Jindřich Svojanovský.

Turnaj si pochvalovali i v táboře ostatních družstev. „Bylo to prima a díky,“ řekla Jana Machová, trenérka družstva z Říčan. „Turnaj se nám moc líbil,“ připojila se například koučka DBAK Plzeň Hana Klímová. Další turnaj ČBF U10 čeká na klatovské naděje po Velikonocích v Praze.