TJ Klatovy U14 – Thermia Karlovy Vary 92:5

Výsledkem agresivní celoplošné obrany Klatov byl narůstající rozdíl ve skóre. Soupeři se snažili, ale bylo na nich hodně vidět, že hrají svoji první soutěžní sezonu. Díky převaze mohli Klatovští od druhé čtvrtiny zkoušet jak obranný pres, tak i akce v útoku. Skóre pravidelně narůstalo a to i přes neuvěřitelné zahazování tutových příležitostí převážně podkošových hráčů domácích. Třetiny: 24:0, 46:0, 66:4.

TJ Klatovy U14 – Thermia Karlovy Vary 123:6

Druhé utkání se velmi podobalo prvnímu, jen se trochu vzpamatovali podkošoví hráči Klatov a přispěli k výraznějšímu poločasovému vedení 64:2. Druhý poločas domácím posloužil jak k nácviku rychlého protiútoku, tak i obrany na vlastní polovině. Třetiny: 30:0, 64:2, 85:4.

„V obou utkáních dostalo prostor ke hře všech třináct zúčastněných hráčů včetně nováčka Davida Palečka. Střelecky se dařilo Klikovi, který by ale měl ještě zlepšit obranu. Pochvalu zaslouží ale za vynikající střelbu trestných hodů v prvním zápase. Za osm proměněných šestek z devíti střílených by se nemuseli stydět ani naši reprezentanti. V obraně se dařilo opět M. Tomanovi, dobře mu sekundovali i Pepa Brtník a David Maděra. Nedařilo se podkošovým, kteří dobře bránili, ale nedokázali proměnit ani absolutní tutovky. V druhém zápase se dostali tři hráči přes 20 bodů - Chalupecký, Toman a Klika, na rozehrávce až na zbytečné technické chyby hrál dobře Brtník, ostatní dobře bránili,“ uvedl trenér TJ Klatovy Ladislav Smáha.

Sestava a body TJ Klatovy: Klika 54 (TH 15/9), Chalupecký 36, M. Toman 29, Brtník a Kubíček 17, Vavřík 15, Baka a Šilha 10, J. Toman 9, Jonáš a Maděra 6, Papco 4, Paleček 2.