Jako nováčci dosáhli výborných výsledků a dokonce se kvalifikovali na finálový turnaj své kategorie mezi tři nejlepší družstva krajského přeboru.

Lokomotiva Plzeň – Klatovy 103:22. První zápas sehráli klatovští s jasně nejlepším družstvem soutěže Lokomotivou Plzeň, se kterým v základní části čtyřikrát vysoko prohráli. Cílem našeho družstva bylo prokázat zlepšení a pokusit se uhrát co nejlepší výsledek, ale Plzeň prokázala mnohem větší zkušenosti i dovednosti a po zásluze vysoko vyhrála.

Klatovy – SKB Rokycany 60:51. V tomto zápase šlo o konečné druhé místo v krajském poháru. V sezoně se klatovským proti tomuto soupeři dost dařilo – ze čtyř zápasů vyhráli tři, a proto si dali za cíl vyhrát i zápas poslední. Začátek zápasu byl výborný, druhá čtvrtina se lépe podařila soupeřům a Klatovští vedli pouze o bod. Protože sestava hrající ve druhé čtvrtině výrazně prohrála se svými soupeři, rozhodl se trenér pro druhý poločas sestavy prohodit, a to nakonec byl klíčový moment pro vývoj celého utkání. V poslední čtvrtině už Klatovští nedovolili zvrat utkání a obsadili ve své premiérové sezoně vynikající 2. místo v krajském přeboru a získali stříbrné medaile.

V obou zápasech nastoupilo všech dvacet zúčastněných hráčů, kteří se snažili s větším či menším úspěchem plnit pokyny trenéra. Pochvalu zaslouží všichni, za bojovnost a nasazení, vyzdvihnout je třeba Jana Tomana za velmi dobré proměňování rychlých protiútoků, Dana Šilhu za střelecký výkon ve druhém zápase (16 bodů), Jirku Kubíčka za obranu, Jaromíra Pytelku, Jakuba Illetška a Pepu Brtníka za hru na rozehrávce. Smůlu měl David Maděra, který se zápasů kvůli nemoci nemohl zúčastnit a citelně chyběl hlavně v obraně.

Střelci: J. Toman 20, Šilha 16, Kubíček 11, Pytelka 9, Kohout 8, Brtník 6, Toman D. 4, Illetško 3, Škopek a Chobot 2, Čížek, Holý, Černý, Paleček, Kučera, Sýkora, Tuhý, Šot, Mužík, Horák. (aus)