Před samotným zápasem pohled na tabulku jasně stanovil role v tomto utkání. Tachovské hráčky do něj vstupovaly jako favoritky, neboť domácí basketbalistky vyhrály v probíhajícím ročníku pouze jednou. A papírové předpoklady se naplňovaly hned od úvodní minuty.

Tachovanky nakročily do atraktivního derby aktivně a už v první čtvrtině jasně dominovaly. Což se projevilo také na skóre, které vyznělo jasně ve prospěch hostujících bojovnic – 11:29. Tento náskok si tachovské hráčky udržovaly až do konce zápasu a nakonec slavily zisk dvou bodů za vítězství 68:48.

Hvězdou zápasu se stala střelkyně Dana Kušlitová, jež si do svých osobních statistik připsala úctyhodných jednatřicet bodů. Další utkání hrají Západočešky až na konci ledna, kdy doma hostí BAK Plzeň B.

6. kolo oblastního přeboru žen:

BK Klatovy – Slavoj Tachov 48:68 (11:29, 26:44, 33:53, sestava a body Tachova: Muchová 10, Šperlová 5, Vašíčková 12, Kušlitová 31, Valentová 2, Růžičková 4, Pitrová 4, rozhodčí zápasu: Karásek, Kuška).

Ostatní výsledky 6. kola: Jiskra Aš – BAK Plzeň B 46:93 (15:23, 28:54, 40:75), BSK Tatran Kraslice – BK Loko K. Vary (hraje se až v sobotu v 16 hodin).