Basketbalistky si užívaly nečekaných vítězství

Klatovy – Po delší pauze se klatovské basketbalistky ve dvou duelech 2. ligy žen představily na domácí palubovce a potěšily přítomné diváky dvěma překvapivými výhrami.

20.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Kojan

TJ Klatovy - Bižuterie Jablonec nad Nisou 65:51 (17:10, 33:25, 49:33). Zápas se nevyvíjel, jak se může zdát podle výsledku, lehce, ale naopak domácí se hodně nadřeli a ke konečnému vítězství pomohla až 3. čtvrtina, kdy soupeře jasně přehráli.

Body Klatov: Polónyiová Zuzana 20, Fremutová Andrea 13, Šraitová Magdaléna 11, Korbová Kateřina 7, Fleisigová Michaela 6, Šillarová Michaela 6, Matoušová Tereza 2.

Střelba 3 b.: 6:4. TH: 18/7:8/5. Chyby: 15:19. Rozhodčí: Pospíchalová, Havlíček.

TJ Klatovy - TJ Lokomotiva Liberec I 67:66 (15:17, 21:26, 38:37, 56:56).

V neděli do Klatov zavítal loňský účastník 1. ligy a domácí měli ze svého soupeře velký respekt. Ten se jim postupně dařilo setřást a ve 4. čtvrtině se dokonce zdálo, že o své neočekávané vítězství nemohou přijít. Soupeř ale prokázal svoji zkušenost a zápas dovedl do prodloužení. V něm ale domácí obětavě bojovali a zaslouženě zvítězili.

Body Klatov: Polónyiová Zuzana 25, Fremutová Andrea 10, Roubalová Andrea 10, Šillarová Michaela 10, Matoušová Tereza 5, Korbová Kateřina 4, Šraitová Magdaléna 2, Fleisigová Michaela 1.

Střelba 3 b.: 6:3. TH: 38/23:24/17. Chyby: 23:31. Rozhodčí: Šmíd, Havlíček.

Trenér klatovských basketbalistek Petr Fleisig nešetřil chválou: „Abych pravdu řekl, kdyby mně někdo řekl před víkendem, že vyhrajeme oba zápasy, nevěřil bych mu. V sobotu jsme byli pořád o krok napřed, ale soupeř hodně kousal a zlobil. Zápas jsme urvali až ve třetí čtvrtině, kdy jsme první čtyři minuty vyhráli 13:0. Od té doby jsme měli vývoj utkání pod kontrolou. V neděli se sen stal skutečností. Soupeř, který spadl z 1. ligy, budil respekt. My se ale nezalekli a příkladně a obětavě bojovali. Zápas byl tvrdý, nervózní a vyrovnaný. Nám ale fantasticky zahrála Zuzka Polónyiová nejen v obraně, ale také v útoku, kde se téměř nepletla. Trojky měla pět z pěti a trestné hody osm z deseti. Bohužel pro nás se dvě a půl minuty před koncem vyfaulovala. My už bez ní vedení neudrželi a šlo se do prodloužení. Ale co v prodloužení předvedla naše děvčata, byla jedním slovem fantazie. Tak zkušené mužstvo přehrála a doslova zničila. Pouhou jednu sekundu před koncem jsme ještě prohrávali o jeden bod, ale měli výhodu trestných hodů. Tereza Matoušová ukázala, že má ocelové nervy a s jistotou oba proměnila a my si mohli vychutnat sladké a nečekané vítězství. Všechny holky předvedly nádherný kolektivní výkon a po dlouhé době si můžeme užívat nečekané výhry po dramatické a vyrovnané koncovce. Všem holkám za to děkuji.“

Autor: Jitka Kilbergerová

20.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z Českých Budějovic přivezli hokejisté jen bod

Maškarní bál družiny v ZŠ Klatovy, Plánická.
44

OBRAZEM: Družina měla maškarní bál

Kroniku bude nová nýrská kronikářka psát ručně

Nýrsko – Novou kronikářku mají v Nýrsku. Zastupitelstvo města na svém zasedání v pondělí 12. února schválilo, aby se o městskou kroniku starala Martina Bastlová.

Socialisté v kraji: Podpoříme Chovance

Plzeň - Oficiálně je krajská ČSSD jako jeden muž, fakticky moc ne.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

Plzeňský kraj - S řidiči a jejich spolujezdci je nyní vedeno trestní řízení.