Do prvního kola Českého poháru vstoupilo družstvo basketbalistek TJ Klatovy úspěšně. Klatovské ženy, resp. starší dorostenky, po postupu do druhé ligy žen se střetly se zkušeným a pravidelným účastníkem této soutěže BaK Plzeň.

TJ Klatovy – BaK Plzeň 59:53 (12:15, 25:31, 36:45).

Od začátku utkání se projevovala zkušenost a vyzrálost plzeňského celku a naopak na klatovském družstvu byla vidět patrná nováčkovská nervozita. Přesto bylo utkání vyrovnané po celý zápas. Hosté ale odskočili na dvanáctibodový rozdíl. V poslední čtvrtině zápasu ale domácí hráčky výrazně zlepšily obranu, začalo se jim dařit v útoku, toto hrací období vyhrály o patnáct bodů a tím i celý zápas.

„Tuto vyšší soutěž hrajeme vlastně s loňským kádrem starších dorostenek posíleni o dvě hráčky žen (Fleisigová a Korbová ) a Polónyiovou, bývalou slovenskou reprezentantku, která by měla být atraktivním tahákem pro domácí obecenstvo. Byl to pro nás první ostrý test před 2. ligou žen. Na utkání se to projevovalo zbytečnou nervozitou, kdy jsme dělali zbytečné chyby a měli jsme tragické trestné hody. Plzeň měla celé utkání pod kontrolou, ale v závěrečné čtvrtině jsme začali hrát agresivněji v obraně a z toho pramenily rychlé protiútoky, které jsme úspěšně zakončovali a konečně se nám začala dařit střelba. Také rozhodla naše častá rotace hráček a soupeř ke konci působil unavenějším dojmem. Odměnou kolektivu je samozřejmě vítězství, ale hlavně to, že se v příštím kole, které se hraje 28. října opět doma, střetneme s loňským účastníkem nejvyšší soutěže žen BA Sparta,“ řekl k zápasu trenér klatovského týmu Petr Fleisig.

Sestava a body Klatov: Polónyiová 14, Matoušová 10, Flaisigová 9, Fremutová 6, Šillarová 6, Cibulková 5, Roubalová 5, Fleisigová M. 4. Trojky: 5. TH: 16/4. Fauly: 19. Rozhodčí: Karásek, Egr.