Po dvou začátečnických sezonách v oblastním přeboru zajížděli na půdu jednoho z nejlepších mládežnických basketbalových center v Čechách - Sokola Pražského, aby se v kvalifikačním turnaji pokusili vybojovat místo mezi nejlepšími 24 družstvy z Čech a Moravy, která budou v nadcházející sezoně startovat v žákovské lize. Ještě před odjezdem bylo družstvo znatelně oslabeno o zraněného výborného obránce Davida Maděru. Do Prahy tak odjížděli klatovští s 11 hráči pod vedením trenérů Smáhy a Hegera.

Sokol Pražský – TJ Klatovy 81:49 (22:10, 36:29, 59:39). V zápase se projevila nervozita a nezkušenost hostů. Kvůli technickým chybám a neproměňování jasných příležitostí šli výškově dominující domácí již v první čtvrtině do vedení 22:10. Druhá čtvrtina naopak vyzněla pro Klatovské. Přes snahu zahájit druhou část hry ve stejném stylu Klatovští nedokázali ubránit klíčového podkošového hráče domácích a výsledkem byl stav 59:39 po III. čtvrtině. Závěrečná část hry měla téměř stejnou podobu, a domácí tak zvítězili 81:49.

Střelci Klatov: Klika 26, Toman M. 9, Navrátil 6, Jonáš a Brtník 4.

TJ Klatovy – BSK Jičín 118:32 (31:5, 54:12, 92:24). Dalším soupeřem žáků bylo družstvo BSK Jičín, složené z ročníků 1997 a mladších. Pod vedením bývalého ligového hráče Formánka získávají Jičínští hlavně zkušenosti a pro ostatní družstva v kvalifikaci byli lehkým soupeřem. Klatovští v zápase jednoznačně zvítězili.

Střelci: Klika 36, Toman 30, Navrátil 24, Jonáš 10, Kubíček 9, Brtník 6, Weber a Šlha 2.

BA Sparta Praha – TJ Klatovy 68:53 (23:12, 37:18, 52:40). Poslední zápas čekal klatovské žáky proti hlavnímu favoritu skupiny, Spartě Praha. Klatovští trenéři ale promysleli taktiku, která na Spartu velmi platila, a zápas se stal nejvydařenějším představením klatovských žáků v Praze. Podstatně lepší obrana a zodpovědný výkon v útočné fázi dělaly podstatně vyšším sparťanským hráčům velké problémy a namísto jasného vedení Klatovští neustále udržovali přijatelný bodový rozdíl.

Střelci: Klika 23, Toman M. 12, Navrátil 6, Kozel a Jonáš 4, Brtník a Kubíček 2.

Díky jedné výhře se tedy Klatovští umístili na konečném 3. místě ve své skupině a za týden se utkají se 3. ze skupiny C - Varnsdorfem nebo Sokolem Horní Počernice o právo startu v žákovské lize. (sk)