Její počínání na Mladoboleslavsku pro stránky Akademie hodnotil její otec, trenér a bývalý český reprezentant Vladislav Galuška. „Do Benátek jsme přijeli na trénink před závodem už v pátek. Pršelo, v řece bylo třicet kubíků, bahno na břehu až po kotníky, desítky žáků na trati, žádná chuť jít na vodu… A hlavně, voda pořád stoupala a nebylo vůbec jasné, jaká bude ráno. Takže když jsme viděli tento masakr, raději jsme vyrazili na trénink do Prahy, kde svítilo sluníčko a pojezdili jsme nějaké intervaly na skoro prázdné dráze (úsměv),“ uvedl na začátek Vladislav Galuška.

„V sobotu dopoledne bylo v Benátkách kolem pětačtyřiceti kubíků, 57 českých holek na startu, a i když byla trať postavena s citem pro žáky, spousta z nich měla problémy, protože voda se valila velkou rychlostí. Bára hned první jízdou zajela čas, který… (přemýšlí)… bylo skoro jasné, že už ji asi žádná česká slečna nepřekoná. Na druhou jízdu se holkám stále zvedala voda a Bára na startu jako poslední měla asi nejhorší podmínky. Na nějaké bráně jí pro mě dost nepochopitelně dali padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky, ale i tak s přehledem vyhrála svoji první jízdou letošního prvního Českého poháru žákyň. Velké překvapení připravila hlavně pro všechny tuzemské žákovské kluky, protože by vyhrála i jejich kategorii. A těch českých rakeťáků odstartovalo hned 139,“ doplnil pyšný otec mladé závodnice.

close Bára Galušková ovládla český pohár žáků. info Zdroj: AIS zoom_in

V neděli do Benátek přišlo 130 kubíků a pohárový závod číslo dvě byl zrušen. A tak nejmladší z rodu Galuškových, která úspěšně pokračuje ve šlépějích svého otce i sester Antonie s Karolínou, trénovala druhý víkendový den opět v hlavním městě. A to hned dvakrát a v podstatě sama na trojské slalomové trati. Další dva závody Českého poháru žáků pokračuji o posledním červnovém víkendu. Tentokrát na jihu Čech ve Strakonicích.