Aleně, která se představila klasicky v disciplíně K-1 do 56 kg, se ale tentokrát nedařilo. V její kategorii bylo celkem osm závodnic, a to pro ni znamenalo vyhrát na zlato tři zápasy.

„Do prvního zápasu byla pro mne vylosovaná soupeřka z Ukrajiny Natalia Biriuk. Do té doby to bylo pro mě neznámé jméno. Později jsem zjistila, že jde o letošní účastnici mistrovství světa v boxu, která má několik profi zápasů a hodně úspěchů na světové úrovni na východě. Bohužel jsem celý zápas nemohla chytit vyhovující tempo a najít taktiku, která by vycházela. První kolo jsem nevěděla, co od soupeřky čekat, a nechala jsem jí více prostoru, než jsem měla. Od druhého kola jsem začala více „dělat“ a tlačit ji do provazů, ale bohužel soupeřka byla jako na pérkách, ze všeho mi utekla a poslala mi na cestu ještě několik čistých boxerských kombinací do brady. Do třetího kola jsem šla po KO, prohrávala jsem o moc bodů, které nebyla šance dohnat. Verdikt byl jednoznačně na body pro mladou Ukrajinku. Musím uznat, že i kdybych měla den, tak jsem na ni neměla,“ popsala zápas Alena Holá.

Natalia Biriuk porazila jasně na body další dvě soupeřky a zaslouženě měla zlatou medaili na krku. „Možná, kdybych byla nasazená na druhé straně pavouka, tak jsem dosáhla na medaili, ale bohužel. Sport je sport. Pro mě to je další impulz dát víc do přípravy a zaměřit se více na klasický box, kde mám pořád velké mezery. Děkuji všem sponzorům, rodině a celému klubu za jejich podporu,“ dodala Holá.