V sobotu startuje v Klatovech 30. ročník populárního maratonu Author Král Šumavy MTB, memoriálu Františka Šraita. Pořadatelé z Triatlon klubu Klatovy chtějí i při jubileu dostát tradici skvěle připraveného závodu.

29. ročník Author Král Šumavy MTB - vyhlášení výsledků.29. ročník Author Král Šumavy MTB - vyhlášení výsledků.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Žádné velké „novoty“ nechystáme. Co zůstává, je šumavská příroda, náročné trasy, přátelská atmosféra, bohatě zásobené občerstvovačky a skupina Manowar na startu,“ říká člen organizačního štábu Víťa Šklebený.

V pátek bude v zázemí závodu na atletickém stadionu v Klatovech zahájena prezence účastníků (14.00 – 22.00). Zároveň je to poslední možnost se ještě přihlásit. Sobotní závodní program začne v centru města už v 7.30, kdy na nejdelší trasu 105 km vyrazí maratonci. V 9.00 se z klatovského náměstí rozjede závod na 70 km a ve 12.00 startují „sprinteři“ na 54 km. Pouze trasa 22 km určená dětem, žákům a kadetům startuje z cílového prostoru Krále na atletickém stadionu.

Novinkou letošního ročníku bude závod na gravel kolech na 68 km, který částečně kopíruje úseky bikové trasy 54 km. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v 17.30 a následně začne koncert skupiny Smash. Loni se Králem Šumavy na nejdelší trase stal domácí Jan Beneš a nejlepší Češkou byla druhá Jana Žídeková.

Fotbalisté divizního SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) hostí v sobotu vedoucí Lom (modří).
Kam za sportem: klatovské mladíky čeká boj o ligu, fotbalisty bitva s lídrem