Juniorky skončily na 6. místě a chyběly jim pouhé tři body k postupu na mistrovství ČR mládežnických družstev, junioři obsadili konečné 9. místo. V Pardubicích se střetlo dvanáct nejlepších celků z Čech a prvních pět postupovalo na mistrovství ČR v Ostravě.

Klatovské juniorky odjížděly posílené i o nejlepší dorostenky a starší žákyně, tedy téměř v plné sestavě. Junioři byli početně slabší vlivem nemocí a zranění několika závodníků (Š. Bureš, K. Kubát, V. Koželuh, L. Bešta, J. Boroň). „Vzhledem k vysokému počtu týmů bylo téměř v každé disciplíně okolo dvaceti závodníků, v dálce, kouli více než třicet, takže dostat se do bodované první desítky bylo velmi obtížné,“ uvedl jeden z klatovských trenérů Jiří Hostýnek, který své svěřence na závod doprovázel.

JUNIOŘI

Z klatovských juniorů podali excelentní výkony hostující vytrvalci a vrhač Aleš Procházka. Na 3000 m zvítězil v novém osobním rekordu Martin Chlada v čase 9:01 min., na 3 km překážek doběhl v sólo závodě pro vítězství Pavel Štěpáník za 10:36 min. Výborné výkony ve vrhačských disciplínách podal Aleš Procházka, když v hodu kladivem překonal téměř o tři metry svůj osobní rekord a hodem 53,88 m obsadil 5. místo. Stejná umístění zopakoval i v hodu diskem (40,27 m) a kouli, kterou vrhl do vzdálenosti 14,03 m. „Pochvalu za obětavost však zaslouží celý tým, i ti, kteří na body nedosáhli,“ řekl Hostýnek.

JUNIORKY

Juniorky měly zastoupení ve většině disciplín. Na nejkratších tratích nasbírala nejvíce bodů Monika Koppová, která na 100 m doběhla v čase 12,72 s (4. místo) a na dvojnásobné trati byla pátá za výkon 25,93 s. V běhu na 400 m skončila desátá. Marcela Holubová za 66.47 s. V běhu na 1500 m obsadila 4. příčku hostující Karolína Hrubá v pěkném čase 5:07 min., dva body ještě přidala 9. místem v novém osobním rekordu 5:30 min. Darja Zemanová. Vítězství a jedenáct bodů vybojovala na 3 km překážek klatovská Štěpánka Šlechtová za 13:12 min. Výborně běžela také štafeta 4x100 m, která doběhla na 3. místě v čase 53,28 s. Ve výšce výrazně bodovaly další klatovské závodnice. M. Jandová (2. místo za výkon 157 cm) a A. Jankovcová (5. místo za 148 cm). K. Štychová se tentokrát „prala“ s rozběhem, a tak skončila až na 10. místě za 140 cm. V dálce dolétla V. Koppová na 5.12 m (6. místo), V trojskoku M. Šolová obsadila 5. místo dobrým výkonem 10,41 m. Vrhačky také významně přispěly k celkovému bodovému zisku družstva. P. Siegelmannová vybojovala v kouli 3. místo za 9,88 m stejně jako v hodu kladivem (40,04 m). V disku hostující R. Hambergerová byla pátá za výkon 30,55 m.

„Umístění družstev na 6. respektive 9. místě v Čechách v konkurenci nejlepších velkých oddílů lze považovat za velmi dobré. Poděkování za přípravu závodníků patří i obětavým trenérům Jiřímu Pšajdlovi a Václavu Šelmátovi, kteří samozřejmě provázeli družstva i v Pardubicích,“ dodal Hostýnek.