Klatovy výborně reprezentovala především ZŠ Klatovy Plánická, která pod taktovkou zkušených trenérů a učitelů tělocviku sklízí medaile.


I letos nebude chybět na Mistrovství České republiky v atletickém čtyřboji, kam se probojovalo družstvo děvčat, které by mělo obhajovat loňský titul. Bohužel v týmu budou chybět největší opory týmu J. Křížová, mistryně ČR ve vrhu koulí, a sprinterka M. Štychová. Obě se nemohou čtyřbojařského mistrovství zúčastnit, jelikož budou reprezentovat klatovskou atletiku na současně probíhajícím MČR dorostu a juniorů na dráze v Praze. Do Bíliny tak v pátek odcestuje družstvo s poněkud skromějšími cíli ve složení A. Fremutová, M. Kreuzerová, A. Tomanová, N. Strnadová a L. Výtisková pod vedením V. Šelmáta.


Velkého úspěchu zaznamenala škola na Plánické ulici také v atletické soutěži Pohár rozhlasu základních škol. Tato soutěž družstev zahrnuje čtyři kategorie: mladší žáky, mladší žákyně, starší žáky a starší žákyně. Soutěží se v disciplínách : běh na 60m, vytrvalostní běh, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem nebo vrh koulí a štafetový běh 4x60 m. Z okresního kola postoupila všechna družstva této školy a 11. června na krajském kole v Sušici vybojovala medailová umístění ve všech čtyřech kategoriích.


Mladší žákyně získaly 3. místo a mezi nejlepší výsledky jednotlivců patří 3. místo I. Bártové v běhu na 600 m v čase 1:59,38 a 4. místo K. Strnadové ve skoku dalekém výkonem 425 cm. V kategorii žáků získali mladší i starší hoši z Plánické stříbro. Nejhodnotnějšími výkony v kategorii mladších žáků se mohl pochlubit M. Kloud 3. místo v běhu na 60 m a 1. místo ve skoku vysokém výkonem 155 cm, zde mu dobře sekundoval L. Bešta, který s výkonem 150 cm skončil druhý.


Stříbro také vybojoval L. Thomayer ve skoku dalekém 467 cm a zlato přidala štafeta hochů v běhu na 4x60m. Mezi staršími žáky zazářili opět výškaři 1. místo T. Basař 170 cm a 3. místo M. Pleskač 160 cm. Medailovou sbírku doplnil M. Schejbal stříbrem ve vrhu koulí, kterou poslal do vzdálenosti 13,05 m.
Největší sbírku medailových umístění však vybojovaly vítězné starší žákyně. Sprinterka M. Štychová zvítězila v běhu na 60 m a 2. místo vybojovala ve skoku dalekém 482 cm, pro třetí místo si doběhla na trati 800 m Ž. Vojířová 2: 45,04 s, 2-3. místo vybojovala výškařka M. Kreuzerová výkonem 145 cm.


Vrh koulí byl nejsilnější disciplínou, jelikož zde vrhaly dvě účastnice MČR ve vrzích, a to koulařka J. Křížová a kladivářka P. Siegelmannová. J. Křížová zvítězila s dvoumetrovou převahou a potvrdila, že i letos má před MČR velmi solidní formu a P. Siegelmannová si odvážela bronz.


V závěru excelovaly obě dívčí štafety, když Klatovy Plánická B zvítězila v čase 32,74 s a oplatila tak „áčkové štafetě“ porážku z okresního kola, ta pak doběhla jako druhá v čase 33,22 s. Dívky si opět řekly o postup na setkání vítězů Pohárů rozhlasů z celé ČR, vždyť loni byla ZŠ Klatovy Plánická na 2. místě ze všech škol včetně sportovních.


Za tyto výkony a reprezentaci našeho města žákům děkujeme a přejeme jim mnoho štěstí a sportovních úspěchů na atletickém stadionu.

Václav Šelmát