Všichni za krásného počasí podali vynikající výkony a dva z nich ve svých disciplínách obsadili sedmou příčku. Vojtěch Chroust skončil na „šťastné“ pozici v běhu na 300 metrů, kde si svým výkonem 37,23 sekundy navíc vylepšil osobní rekord.

„Vojtovo umístění musíme brát jako velký úspěch, protože s tréninkem atletiky začal přesně před rokem a po roce poctivého trénování se vypracoval mezi osm nejlepších třístovkářů v republice,“ chválil člena klatovské Atletiky Václav Šelmát, jeden z trenérů klatovského klubu.

Sedmé místo Karolíny Machové se poté narodilo ve vrhu koulí. „Karolína se třetím pokusem, který letěl do vzdálenosti 12,02 metru, sice chvíli ohřála na třetí příčce, ale soupeřky ve čtvrtých a následujících pokusech okamžitě odpověděly výkony daleko za dvanáctimetrovou hranicí. Nakonec se naše koulařka musela spokojit se sedmým místem, protože bronz ležel ve vzdálenosti 13,07 metru,“ uvedl Šelmát.

Sedmé místo navíc talentovaná atletka z města karafiátů vybojovala také v hodu oštěpem (36,66 metru). „Celkově od sebe Karolína očekávala asi lepší umístění, přesto bych její vystoupení na národním šampionátu hodnotil jako úspěšné, neboť se ve dvou disciplínách kvalifikovala až do osmičlenného finále,“ doplnil trenér.

Atleti byli na dráhovém MČR žactva třikrát sedmí.Zdroj: Václav Šelmát

V Třinci rozhodně nezklamala ani další oštěpařka Magdaléna Štampachová, jež obsadila třináctou pozici. „Magda se sice postupně v prvních třech pokusech zlepšovala, ale nedokázala svůj oštěp dobře trefit, a tak s výkonem 31,76 metru skončila na třináctém místě,“ říkal kouč Šelmát.

Na mladičkou závodnici jistě dolehla atmosféra mistrovství a celkově tíha okamžiku, neboť za svým letošním maximem (38,60 metru) zaostala o více než pět metrů.

„Závěrem bych chtěl našim reprezentantům poděkovat za krásný sportovní zážitek. V děkování bych rád pokračoval, protože to si zaslouží také všichni mí trenérští kolegové Lukáš a Jiří Beštovi, Vojta Koželuh a Juraj Kudry, kteří se podíleli na přípravě našich svěřenců a bez nichž bych už si trenérskou činnost nedokázal představit. Jsem opravdu moc rád, že jsme po delší pauze měli hned tříčlenné zastoupení na vrcholu žákovské atletiky,“ dodal Šelmát.

Autoři: Václav Šelmát, Martin Mangl