Nýrská kickboxerka Alená Holá si připsala další cenný úspěch na mezinárodním poli. Na mistrovství světa WAKO v rakouském Villachu získala v disciplíně K–1 ve váze do 56 kg bronzovou medaili.

Přitom los pro nýrskou bojovnici nebyl zrovna šťastný. První zápas nastoupila proti Rusce Marii Kozlovové. Zápas byl velice vyrovnaný, Ruska měla celá tři kola problémy s přesností kopů, za což jí rozhodčí odečetli bod. Alena tak vyhrála 2:1 na body a postoupila do semifinále.

Tam na ni čekala Italka Donatella Panuová, která narozdíl od Holé, která měla pauzu jen čtyři hodiny, nastupovala čerstvá. První kolo Alena vyhrála, ale pak bohužel chytla několik tvrdých úderů a postupně odpadala i fyzicky. Konečný verdikt rozhodčích vyzněl pro její soupeřku. „Docela mě mrzí, že jsem nepostoupila, protože jsem prohrála jen u bodových rozhodčích o jeden úder. Kdybych byla čerstvá jako ona, myslím, že bych podala daleko přesvědčivější výkon. Donatella pak vyhrála i ve finále a stala se mistryní světa. Další mistrovství je za dva roky, tak doufám, že budu úspěšnější,“ uvedla ke svému výkonu Alena Holá.

Hned za týden po rakouském MS se zúčastnila profi zápasu na Slovensku, na Nitranské noci bojovníků. Původně měla bojovat s Chorvatkou, ale na poslední chvíli jí organizátoři změnili soupeřku, takže nastoupila proti Indre Galvanavskaiové z Litvy.

„Do zápasu jsem šla s pozitivní náladou. Soupeřka se mě bála hned od prvního útoku, a tak jsem měla převahu po celý zápas,“ popsala duel Alena Holá. Myslím, že Indre neměla tolik zkušeností, co já. Hned v prvním kole dostala několik přesných ran a jednou ji počítali. Čekala jsem, že zápas vzdá, ale nestalo se. Do druhého kola jsem tedy „vlítla“ s delšími kombinacemi, soupeřka inkasovala několik tvrdých kopů na hlavu a opět byla třikrát počítána. Zápas nakonec ukončil rozhodčí v druhém kole. Musím uznat, že soupeřka byla „držák“ a měla velké srdce bojovnice,“ dodala.