Závislost na adrenalinu a pořádnou dávku odvahy musí mít všichni, kteří se přihlásili na již pátý extrémní štafetový závod čtyřčlenných týmů EXTREME CHALLENGE 2010.

Tento závod, který pořádá sušický OFFPARK, měl postupně prověřit účastníky v běhu, paraglidingu, jízdě na horském kole a jízdě v kajaku. Bohužel letos organizátorům nepřálo počasí, a tak poprvé museli kvůli větru zrušit druhou část závodu, let paraglidistů ze Svatoboru.

Netradičně třífázovou štafetu v konkurenci 25 družstev nejlépe zvládl tým WWW.HORYSHORA.CZ (Pavel Holec, Nikola Ivanov, Petr Binčík) za 1:29:26. Se ztrátou 32 sekund dorazil do cíle finišmen justCooky.com team (Karel Ketner, Milan Damek, Filip Hric), pomyslný bronz vybojovala se ztrátou dalších 47 sekund domácí štafeta Bandur II (Ondřej Chudý, Ladislav Fabišovský, Filip Bouzek).

Na trať se vydalo i deset odvážlivců, kteří museli zvládnout nástrahy všech tří úseků sami. Nejlépe se vedlo Michalu Krystovi (1:54:40), druhý do cíle dojel Jaroslav Körber a třetí byla Šárka Tesková.

Každého, kdo zvládl náročnou trať, vítali diváci v cíli zaslouženým potleskem, protože všichni toho měli tzv. plné zuby.

Kajakář z vítězného týmu Petr Binčík byl v cíli hodně šťastný: „Vyhrát tento závod je úžasné. Jsem tu poprvé a dokázal jsem se dostat jako první do cíle, to je skvělé. Vyhráli jsme díky tomu, že jsem měl kolem sebe skvělé lidi, kteří zvládli své těžké discipliny.“

Obrovskou radost z místa „na bedně“ měl i finišmen domácí štafety Filip Bouzek: „Je to úspěch. Jsme tak spokojeni, že nemám slov. Skončit třetí v domácím prostředí je skvělé, lidé hodně fandili. Bylo to ale velmi náročné.“