V prvním utkání vyhrálo áčko 3:1, ve druhém utkání se z vítězství 3:2 radovaly volejbalistky z béčka. „První zápas byl vyrovnaný, rozhodovaly v něm zejména zkušenosti, kdy jsme udělaly méně chyb než naše mladší soupeřky. Ve druhém setu nám bohužel utekl začátek a náskok béčka jsme nedohnaly, ale v dalších setech jsme na ně zatlačily podáním a zápas vyhrály 3:1," komentovala první utkání volejbalistka klatovského áčka Eva Petrmichlová.

Hokejisté HC Klatovy (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili v posledním kole základní části domácí Rokycany 8:5.
Hokejisté loupili v Rokycanech, ve čtvrtfinále play-off je čekají Domažlice

„Druhý zápas začal stejně jako první. Byly k vidění dlouhé výměny a celkově byla hra ve vysokém tempu na obou stranách. Vedly jsme již 2:0 na sety, pak nám ale postupně docházely síly. Ve čtvrtém setu jsme ještě měly několik šancí zápas ukončit, ale nepovedlo se nám to. Soupeřky naopak hrály pořád stejně aktivně a v tiebreaku zvítězily nejmenším možným rozdílem 15:13," dodala.

K zajímavé konfrontaci se pro Deník vyjádřila i kapitánka béčka Eva Marková. „O víkendu jsme odehrály nejvíce očekávané zápasy letošní sezony. Do prvního zápasu jsme šly připravené vyhrát a bojovat ze všech sil. Bohužel se nám tolik nedařilo a také štěstí bylo na straně soupeřek," posteskla si malinko zklamaně.

Fotbalisté Švihova (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili ve druhém přípravném utkání Chotíkov 3:1.
Švihov sekl Chotíkov. Popelka: Spokojenost, velmi zajímavá konfrontace

„Druhý zápas už byl o něco lepší, už jsme věděly co můžeme od soupeřek očekávat, více jsme se soustředily na mezihru a také na útoku jsme více přitvrdily. Díky našemu zlepšení se nám podařilo druhý zápas vyhrát 3:2. Za měsíc nás čekají další dvě utkání se stejnými soupeřkami, a doufáme, že budou obě vítězné," dodala mladá volejbalistka.

V aktuální tabulce nadstavbové skupiny jsou volejbalistky klatovského áčka na čtvrtém místě, béčko je s odstupem dvou bodů páté. V čele tabulky jsou i nadále Rokycan, druhé jsou Skvrňany a třetí Kladruby. Poslední příčka ve finálové skupině patří prozatím plzeňskému Unionu.

Krajský přebor I. třídy, skupina o 1. až 6. místo (3. a 4. kolo): SK Volejbal Klatovy B - SK Volejbal Klatovy 1:3 (-22, 17, -9, -18) a 3:2 (-23, -20, 13, 23, 13), VK Rokycany - TJ Sokol Plzeň-Skvrňany 3:0 (19, 14, 11) a 3:0 (21, 13, 15), TJ Union Plzeň - TJ Kladruby odloženo. Následující program krajského přeboru žen - finálová skupina (5. a 6. kolo) - 2. března 9.00 a 13.00: SK Volejbal Klatovy - TJ Union Plzeň, 10.00 a 14.00: TJ Kladruby - VK Rokycany, 12.00 a 16.00: TJ Sokol Plzeň-Skvrňany - SK Volejbal Klatovy B.

Zdroj: ČVF

Muži florbalového oddílu Sport Club Klatovy (na archivním snímku hráči v černých dresech) prohráli ve Strakonicích, ale slaví záchranu divize.
Klatovy padly ve Strakonicích, přesto slaví záchranu. Poděkování míří do Plzně