Ligovou domácí premiéru si ve středu v podvečer na palubovce sportovní haly v Čapkově ulici odbyl s píšťalkou v ruce klatovský basketbalový rozhodčí Václav Galajda. A to díky projektu na propagaci tohoto sportu, který zavál do města karafiátů aktéry 43. kola naší nejvyšší basketbalové soutěže mužů USK Praha a ČEZ Basketball Nymburk.

„Už jsem pískal řadu zápasů různých kategorií tady v Klatovech, ale ligu opravdu úplně poprvé,“ řekl Václav Galajda, kterého potěšil klatovský plný dům. „Byl jsem překvapený, především z návštěvnosti, měl jsem nejdřív obavy, ale hala byla zcela zaplněná a prý se na některé zájemce ani nedostalo,“ upřesnil. Klatovský sudí s bohatými mezinárodními zkušenostmi početné publikum pochválil. „Diváci i fandili, což oba mančafty ocenily. Prozradím teď nejčerstvější informaci z kuloárů, je totiž možné, že ligová návštěva Klatov nebyla poslední,“ dodal.

A měl sudí ve středu doma trému? „Víte, po dvaadvaceti letech, když už to člověk bere jako rutinu, v podstatě jen zaevidujete, že nějaká známá osobnost či postava tam je. Lidi nevnímám, vím o nich, ale už se opravdu soustředím jen a jen na pískání. Takže trému jsem určitě neměl,“ tvrdil Galajda, který středeční vítězné tažení Nymburku proti USK v Klatovech řadil mezi lehčí ligová utkání. „ Nebyl to žádný vyhrocený souboj To se ale i očekávalo. Ale hráči ani jednoho týmu nic nevypustili a hráli naplno. A klatovskému publiku, se tak určitě postarali o mimořádný sportovní zážitek,“ uvedl sudí Václav Galajda z Klatov.