Dnes odpoledne se z klatovského náměstí Míru vydá více než stovka posádek na trať 43. Mogul Šumava Rallye Klatovy a 17. Historic Vltava Rallye. „Předběžnou formální přejímkou prošlo 62 účastníků Šumavy a 41 historiků,“ upřesnil informace včera odpoledne šéf organizačního výboru rallye Pavel

Babka z pořádajícího Pošumavského auto moto klubu Klatovy, který by si moc přál, aby na závod vydrželo čtvrteční počasí.
První posádka se na trať Vltavy vydá dnes ve 13.45 hodin, Šumava startuje ve 14.45 hodin. Nejrychlejší historik se objeví v cíli v sobotu 12. dubna na klatovském náměstí v 15.34 hodin, vítěz 43. Mogul Šumava Rallye Klatovy asi v 17.30 hodin. Soutěž vyvrcholí slavnostním vyhlášením v klatovském kulturním domě Družba.

Náročná trať s atraktivními erzetami prověří jezdce, navigátory i techniku. Na Šumavě se představí kompletní česká špička, mezi největší favority patří obhájce loňského prvenství Václav Pech a Roman Kresta, který už Šumavu vyhrál dvakrát a určitě by chtěl završit hattrick. „Bude to bratrovražedný souboj. Nedokážu tipovat vítěze,“ předpovídá Babka, jehož tajným koněm v nabitém startovním poli je mladý Valoušek. Domácí fanoušky zarmoutí zpráva, podle níž se na trati neobjeví klatovská posádka Petr Hozák – Roman Niemetz, která byla nucena ze zdravotních důvodů svoji účast zrušit. Za obhajobou loňského prvenství mezi historiky dnes vyjede klatovská posádka Hrubý – Štancl. Laťku o něco níž mají Milan Liška – Petr Slavíček se Škodou 1000 MB. „Chceme hlavně vidět cíl,“ uvedl Liška, který uvítal propojení Vltavy se Šumavou. „Pojedeme erzety, které nebudou jen o rychlosti, ale také o umění,“ řekl.