Tři dny před startem letošní 43. Mogul Šumava Rallye Klatovy si pro nezbytné dokumenty před seznamovacími jízdami do Klatov na Pošumavský auto moto klub přijeli velcí favorité rallye – Václav Pech a Petr Uhel.
Mistr volantu Václav Pech ochotně odpověděl na otázky nejen o populárním šumavském podniku, který startuje v pátek ve 14.45 hodin na klatovském náměstí Míru.

Loňská sezona byla pro vás snad k největší spokojenosti?
Určitě, vyhráli jsme mistrovství České republiky, potřetí jsme se stali mistry Slovenska a ještě jsme navíc vyhráli i Zónu střední Evropy, takže to bylo opravdu super.

Ale ani letošní rok pro vás nezačal špatně?
To je právě to skvělé, že pokračujeme dál po té správné lajně. Vyhráli jsme Jänner rallye – tam nám všechno vycházelo, technika byla skvělá. Na Valašce jsme měli trochu problémy s volbou pneumatik a taky trochu technické potíže, ale nakonec jsme byli druzí, a to je s ohledem na zmiňované peripetie také výborné.

Letošní Šumava přináší dvě velké změny – jede se společně s Historic Vltava rallye a za druhé se zajíždí do Plzně. Co říkáte změnám?
Tak to, že pojedou před námi historici, není zrovna nejšťastnější, ale budeme mít podmínky všichni stejné, takže to nevadí. No a to, že jedeme do Plzně? Na jedné straně je o nás známo, že jsme byli vždycky fandové vimperských rychlostek a ne všechny tady budou. Ale na druhé straně to, že se rallye pojede i v Plzni, bude velkou propagací a zatraktivněním tohoto sportu. A já jako Plzeňák to určitě vítám, protože se předvedu před svými fandy přímo v Plzni. Tak se těším na Plzeňskou rychlostku ve Štruncových sadech a na spoustu diváků jak tam, tak i na plzeňském náměstí před rychlostkou, kde se všechny posádky divákům představí.

Nemáte obavy, že oproti předchozím Šumavám, kdy se rozhodovalo až v sobotu, může být rozhodnuto už v pátek?
No to určitě ne, protože v sobotu nás čeká Koráb, Strážov a Roupov, a to budou těžké erzety. Hlavně Koráb. A tady se může vše změnit a tady se bude rozhodovat.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí .

(js)