Po nečekaném postupu týmu NK Janovice do nejvyšší nohejbalové soutěže mužů se s napětím očekávalo premiérové vystoupení hráčů NK Janovice ve WAEL extralize.

V úvodním kole Janovičtí hostovali tuto sobotu na antukových kurtech pražských Čakovic. O den později měli na programu v klatovské hale na Vodojemu předehrávku, v níž přivítali Vyškov.

TJ Avia Čakovice – NK Janovice 6:2.

V prvním utkání nastoupila dvojice Škabroud, Růžička a překvapivě porazila silnou domácí dvojici bratří Suchých, když hlavně v závěru třetího setu udržela chladnou hlavu. Ve druhém utkání domácí hráči (Mrákava, Petřina) srovnali stav na 1:1, když po téměř bezchybném výkonu nedali hostům (Macura, Franic) žádnou šanci. V následujících zápasech trojic Čakovice uplatnily větší zkušenosti i herní kvalitu a upravily stav na 3:1. Poté nastoupila janovická třetí dvojice v sestavě Turek, Bohatý a ve velmi dramatickém duelu podlehla až v koncovce třetího setu. V dalším utkání (singl) porazil janovický Macura po výborném výkonu domácího borce tím nejtěsnějším rozdílem a snížil stav na 2:4. Čakovice si už ale vítězství nenechaly vzít a v obou následujících zápasech trojic zvítězily, ale hlavně trojice Macura, Franic,Turek nebyla bez šancí na úspěch.

NK Janovice – NK 94 Orel Vyškov 6:2.

Do nedělního zápasu nastoupili Janovičtí v nezměněné sestavě. Utkání se hrálo v hale na Vodojemu v Klatovech před 80 diváky, kteří vytvořili báječnou kulisu. Začátek, utkání dvojic, dával tušit, že zápas nebude jednoduchý, stav byl 1:1, bod pro domácí získali Franic s Macurou. Tradičně slabší trojky tentokrát ale zabraly a Janovičtí zvýšili stav na 3:1. V dobrém výkonu ze soboty pokračovala nově složená dvojice Bohatý – Turek. Posunuli vedení na nadějných 4:1. Velmi hezký zápas v singlu bohužel skončil Macurovou prohrou, ale za sympatický výkon se určitě nemusel stydět. Otočené trojice byly jednoznačnou záležitostí domácích, obzvlášť poslední set Škabroudovy trojice byl téměř exhibiční.

(bor, kas)