Finálovými zápasy vyvrcholil v tělocvičně Masarykovy základní školy v Klatovech III. ročník florbalové amatérské (F.A.L.) ligy Domu dětí a mládeže Klatovy.
Zatímco v kategorii I, základní školy, bylo už o prvním a druhém místě rozhodnuto, hlavní boj se odehrál o místo třetí. Vítězně z něj vyšel tým THC Klatovy, který porazil ZŠ Měčín těsně 7:6.

V kategorii II, střední školy se rozhodovalo o všech stupních vítězů. O třetí místo se utkaly týmy TJ Nezdice a Devils. Více ze hry měl tým Nezdic, a tak zaslouženě získal pohár za třetí příčku. Ozdobou dne byl opět zápas FBC Nýrsko – DDM Klatovy. Jelikož se o první místo hraje na dva vítězné zápasy, mělo lepší výchozí pozici Nýrsko, neboť první vzájemný zápas vyhrálo. „V těchto dvou týmech se sešli hráči techničtí, na jejichž hru je radost se dívat. Více fyzických sil, ale i střeleckého štěstíčka měli hoši z Nýrska, a tak už po třetí v řadě vybojovali zlato,“ uvedla ředitelka soutěže Pavla Vlčková. Po bojích došlo na slavnostní vyhlášení výsledků, jehož součástí bylo i udělení cen nejlepším střelcům a brankářům. Obě trofeje zůstaly v obou kategoriích u jednoho týmu: I. kategorie – nejlepší brankář Michal Janeček a nejlepší střelec Jan Kučera, oba z týmu FC Šmatláci. II. kategorie – nejlepší brankář Pavel Nový a nejlepší střelec Ondřej Baroch, oba z týmu FBC Nýrsko. „Ceny přišel předat zástupce sponzora Emil Strádal. kterému patří dík za podporu. Rovněž se sluší poděkovat za obětavou a často i psychicky náročnou práci rozhodčím, Danielu Javorskému, Dušanu Kučerovi a Radku Mašátovi,“ řekla Vlčková.

(pv, my)