Extraligová premiéra čeká zítra nohejbalisty z Janovic. Nováček naší nejvyšší nohejbalové soutěže zajíždí k prvnímu boji na půdu extraligového matadora, TJ Avia Čakovice.
„V Čakovicích můžeme jen překvapit. Náš zítřejší hostitel staví na výborné dvojici bratrů Suchých,“ ví hrající trenér NK Janovice Vladimír Kasík. Podle něj bude důležité, jak se s případným neúspěchem janovičtí hráči vypořádají. „V posledních třech sezonách nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli. Ale já věřím, že naši kluci nějaký ten nezdar ustojí, jsou psychicky odolní,“ tvrdí Kasík. Tomu je jasné, že extraliga nebude procházkou růžovým sadem. „Naším cílem je soutěž poznat a především se v ní udržet,“ upřesnil.
Janovičtí nohejbalisté se měli poprvé v extraligovém boji představit domácímu publiku až za týden, v sobotu 12. dubna, ale domácí premiéru si odbydou už pozítří, v neděli 6. dubna od 10.00 hodin. „V předehrávce šestého kola přivítáme v hale na Vodojemu v Klatovech tým NK 94 Orel Vyškov, který chceme porazit,“ řekl kouč.
Janovický tým bude kompletní, o body bude bojovat posila v barvách Janovic, nahrávač – polař s bohatými extraligovými a reprezentačními zkušenostmi Petr Turek.