Poslední zápasy krajské extraligy ve futsale daly konečnou podobu tabulce. První skončil SKP Rapid sport Plzeň, který za celou dobu soutěže nepoznal hořkost porážky. Druzí jsou klatovští hráči celku Tullamore Dew se ztrátou tří bodů na vítěze.

 

Střed klub Plzeň - Tullamore Dew Klatovy 2:7.

Zápas měl celkem jednoznačný průběh, ačkoliv byl Střed na začátku považován za jednoho z favoritů celé soutěže, výsledky tomu neodpovídaly. Ve 22. minutě už domácí prohrávali 0:6, poté hosté vytvořili několik chyb, které Plzeňané dvakrát potrestali. To už ale nic nezměnilo na tom, že tři body zůstaly hráčům Tullamore. Za zmínku stojí vyloučení Michala Frouse ve třetí minutě, který kvůli absenci obou gólmanů byl v bráně. Poté zápas dochytal a mužstvo několika výbornými zákroky podržel Antonín Kopecký. Branky: 24. a 29. Rada - 3. a 13. Strnad, 5. a 8. Mužík, 22. a 25. Hanzlík, 19. Tafat.

 

Hadry 1913 Plzeň - Tullamore Dew Klatovy 2:6.

Na první pohled téměř stejný výsledek, ale naprosto odlišný zápas. V případě výhry by hráči Plzně předstihli Klatovy a dostali by se na celkové druhé místo v tabulce. Od počátku proto hráli s velkým nasazením. To se jim vyplatilo a hned ve druhé minutě prostřelil klatovského brankáře Kopeckého Cibula. Pak ovšem přišly velké chvíle Libora Tafata, který dvěma krásnými góly otočil stav zápasu ve prospěch Klatov na 2:1. Poté už měli hráči Tullamore utkání pevně v rukou. Nicméně po individuální chybě hostů pět vteřin před koncem poločasu opět plzeňský Cibula v čase 14:59 minut vyrovnal na 2:2. Ve druhé půli utkání se tedy začínalo od začátku. Klatovským však remíza zajišťovala druhé místo, a tak musel hrát hlavně soupeř. Ten postupně stále víc útočil a to odkrývalo prostor pro rychlé brejky hráčů Tullamore. Jeden z nich zakončil po chybě rozhodčího Strnad, přesto byl ale uznán. V následujících minutách hráči Klatov dalšími góly rozhodli. Branky: 2. a 15. Cibula - 7., 9., 23. a 25. Tafat, 21. Strnad, 24. Mužík.

„Protože se vítězný Rapid Plzeň odmítl zúčastnit kvalifikace o celostátní ligu, pojedeme v sobotu 15. března do Českých Budějovic my. Pokusíme se napotřetí v této kvalifikaci uspět. Bude to však velmi těžké, protože nepojedeme kompletní,“ uvedl prezident futsalového Tullamore Dew Klatovy Tomáš Strnad. Podle něj se v této chvíli tým hlavně soustředí na finále poháru, kter se bude hrát v sobotu 1. března v Plzni a kam postoupil jako vítěz krajského kola.

(mš)