V kategorii mladších žáků nechybělo mnoho, aby obě postupová místa obsadili zástupci Klatovska. Vítězem se mezi šesti zúčastněnými družstvy stala Masarykova základní škola Klatovy v sestavě Jana Petrová, Radek Kalista, Lukáš Kaňák a Adam Hosnedl. Stoprocentním ziskem se blýskl Kalista. O druhém postupovém místě rozhodl zápas mezi Domažlicemi a Hartmanicemi, kde zástupce Klatovska tahal za kratší konec. I v tomto družstvu se našel hráč se stoprocentním ziskem, konkrétně Hana Baborová.

V kategorii starších žáků hrálo deset družstev a skončilo mrtvým během gymnázia Mikulášská Plzeň a družstvem Nýřan. Obě získala 28 bodů z 36 možných. Hartmanice sice skončily osmé, ale jako neúspěch to brát nemusí, získaly téměř polovinu možných bodů a o vyrovnanosti soutěže hovoří fakt, že od čtvrtého místa je dělily pouhé tři body. Z hráčů je třeba vyzdvihnout výkon Pavla Koláře, který uhrál 6,5 bodu z devíti možných. Klatovské Masarykově základní škole se příliš nedařilo a už se značným odstupem skončila ještě o příčku níž.

Sestavy středních škol se hemžily minulými i současnými borci, kteří hráli či hrají za Klatovy extraligu dorostu. Zde se potvrdily papírové předpoklady, že se o vítězství poperou plzeňské Mikulášské náměstí a Klatovy, Domažlice skončí třetí a zbylé tři týmy budou dělat kompars. Po remíze mezi Mikulášským a Klatovy hrozilo, že nebude možné určit vítěze. Nakonec vše rozhodl člen extraligového týmu Klatov, tentokrát ovšem reprezentující Gymnázium J. Š. Baara v Domažlicích Tony Nguyen Dinh Phong. Ten z pěti partií ztratil jen polovinu bodu, bohužel se zástupcem Plzně, kdežto klatovskou jedničku Miroslava Kubáta porazil a tato polovina rozhodla o vítězství Plzně, na republikový přebor však postupují oba týmy. Kromě Kubáta hrál za Klatovy také Václav Jonáš, který prohrál s plzeňským zástupcem, a sourozenci Škutovi, kteří nepovolili svým soupeřům vůbec nic. Stoprocentní byla i další členka extraligového týmu Klatov Kateřina Palková, která však hrála za plzeňské gymnázium.

Jan Brousek