Na výbornou splnili roli favoritů basketbaloví kadeti U 16 TJ Klatovy, kteří na domácí palubovce přivítali celky z opačných konců České republiky. Bojovná Česká Lípa je zatím na osmém místě, ale Mladá Boleslav byla jasným adeptem na celkové vítězství ve skupině A.

TJ Klatovy - BK Česká Lípa 70:63 (18:20, 19:12, 20:14, 13:17).

Hosté s pouhými osmi hráči začali lépe a první čtvrtinu těsně vyhráli. Potom však domácí zlepšili obranu a hlavně doskok a vytvořili si mírný náskok. Zvýšit se jej však dařilo velmi pomalu a i když se zdálo, že o osudu utkání bude rozhodnuto, hosté za přispění školáckých chyb Klatovských opět výsledek korigovali. „Velmi dobře zahráli Budka a Kuneš, snaživý výkon předvedl Luňák. Ostatní proti velmi bojovnému celku hostů moc nepřesvědčili, tudíž jsme nemohli být spokojeni, jak s výkonem, tak s jen těsným výsledkem,“ uvedl jeden z trenérské dvojice kadetů TJ Klatovy Karel Aušprunk. Body a sestava Klatov: Kuneš 18/2, Budka 14/1, Vondrovic 13, Drozda 10, Bernas 6, Krůta 4, Tauer 3/1, Luňák 2, Johánek, Aušprunk, Jacko, Milec.

TJ Klatovy - TJ AŠ Mladá Boleslav 77:72 (15:21, 24:24, 19:6, 19:21).

Oba celky nastoupily bez svých nejdelších pivotmenů. Na rozdíl od Klatov ale hostům ještě jeden dvoumetrový zbyl. A právě jeho ubránění bylo základem důležitého vítězství. První čtvrtinu zápasu Klatovští jasně prohráli, ale ve druhé lepší obranou a trefením čtyř trojek za sebou Aušprunkem trochu náskok mladoboleslavského týmu stáhli. Rozhodla třetí čtvrtina utkání, v níž domácí dovolili dát hostům pouze šest bodů a takticky zápas dovedli k vítězství. „Kluci sehráli výborný zápas a překvapivě si připsali do tabulky všechny body. Dařilo se Drozdovi, Aušprunkovi a výborný byl opět Kuneš. Pochvalu ale zaslouží všichni,“ řekl trenér. Body a sestava Klatov: Kuneš 23, Aušprunk 16/4, Drozda 13, Vondrovic 10/2, Budka 5, Krůta 4,Tauer 3, Bernas 2, Luňák 1, Johánek, Milec, Luňáček.