Po vynikající první polovině druholigové soutěže, kdy klatovské šachisty dělily od vedení v tabulce pouze dva body, přivítali v šestém kole na domácí půdě družstvo Sokola Tábor B. Šlo o první zápas, ve kterém byl klatovský celek favoritem.

Klatovy – Tábor B 4:4. Zápas začal remízou Jaroslava Ereta, na kterou nejdříve navázal stejným výsledkem v horší pozici Michal Novák. Mezitím se domácí dostali do vedení, když už v zahájení svého soupeře přehrál Karel Nováček a po skvělém strategickém výkonu a přečkání tradiční časové tísně nedala svému soupeři žádnou šanci Kateřina Čedíková. Snížit na 2:3 se Táboru podařilo, když už od začátku špatnou pozici neudržel Václav Jonáš. V pěkné útočné partii pak svého soupeře doslova smetl Jindřich Havlík a bylo za stavu 4:2 jasné, že domácí neprohrají. Ve zbývajících dvou partiích se jim však nepodařilo získat potřebnou remízu, protože ani úspěšná česká reprezentantka na mistrovství Evropy do 16 let Kristýna Havlíková, ani čerstvá juniorská mistryně republiky Kateřina Palková své pozice neudržely. Především v partii Kateřiny Palkové se již zdálo, že Klatovy budou moci slavit, nakonec však byla nucena klatovská hráčka rezignovat ve 104. tahu a s remízou 4:4 odjížděli z Klatov spokojeni hosté.

V dalším kole se Šachklub utká znovu s Táborem, tentokrát je však čeká táborské áčko v přímém souboji o třetí místo průběžné tabulky.