VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šumavská diabolka udělala tečku za střeleckou sezonou

KLATOVY - Šumavská diabolka je tradiční každoroční střelecký závod pořádaný Sportovně střeleckým klubem Klatovy. Jedná se o střelbu ze vzduchové pušky a vzduchové pistole. Na závod, který se konal v samém závěru loňského roku, tentokrát přijelo do Klatov 54 střelců.

6.1.2008
SDÍLEJ:

Účastník závodu Roman Šedý z Plzně.Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

„Soutěž je členěna do několika kategorií: od mladých střelců do 12 let, až po ty nejstarší, střílející v kategorii seniorů,“ vysvětluje předseda Sportovně střeleckého klubu Klatovy František Holub. Kategorie do dvanácti, čtrnácti a šestnácti let se zúčastnilo 19 střelců. Nejmladší závodníci do 12 a 14 let zároveň soutěžili o titul Krajský přeborník.

Ve stejný den pak nastoupili střelci v kategoriích mužů, dorostu, juniorů, ženy a senioři v počtu 32 střelců. „Závod Šumavská diabolka je zároveň vrcholem celoroční střelecké aktivity klatovského střeleckého klubu a tečka za jeho letní střeleckou sezonou. Jen pro informaci: Na střelnici v Lubech proběhlo v roce 2007 šest závodů zařazených do celorepublikového kalendáře sportovních střeleckých akcí Českého střeleckého svazu, jehož je klatovský SSK členem. Mimo to organizuje střelecký klub akce pro veřejnost, střelby z velkorážních zbraní (3 soutěže) a akce pro příznivce lovecké střelby (2 soutěže). Nejen pro členy klubu pak organizujeme střelecké klubové ligy z velkorážních a malorážních zbraní. Na své si tak přijdou držitelé zbraní všech kategorií. Veškeré potřebné informace o činnosti klubu propozice, výsledky, zajímavosti a fotodokumentaci najde široká, nejen střeleckáveřejnost na klubových stránkách: www.ssk_klatovy.wz.cz.,“ dodává Holub.

Po letní kulové střelbě, sezoně, přechází střelci z malorážních a velkorážních zbraní na zbraně vzduchové. Samotný závod Šumavská diabolka má z pořadatelského hlediska dlouholetou tradici a v podvědomí závodníků je závodem vždy před koncem roku. Disciplína vzduchová pistole se střílí zároveň jako jedno z kol Západočeského poháru. Závod je zařazen do kalendáře Českého střeleckého svazu a tudíž umožňuje střelcům dosáhnout nominačního výsledku pro mistrovství ČR.

Ze vzduchových zbraní se střílí na vzdálenost 10 metrů. Nejmladších střelci v kategorii do 12 a 14 let střílejí z pušky vleže. Starší střelci pak střílejí vestoje a to jak z pušky, tak z pistole. Závod ve střelbě ze vzduchové pistole je součástí pětikolového Západočeského poháru. Čtyři kola se střílejí na střelnici v Plzni - Lobzích a jedno kolo v Klatovech. Stalo se tradicí, že soutěž je závodníky a účastníky hodnocena jako velmi dobrá a to jak z organizačního, tak pořadatelského hlediska. Rovněž zázemí ve sportovní hale v Čapkově ulici je na velmi dobré úrovni pro střelce. Hodnoceno ze strany závodníků a účastníků soutěže. Pozitivně lze hodnotit i úsilí a obětavost při přípravě závodu několika členů klubu.

„Závod Šumavská diabolka se koná v jednom dnu. V minulosti byl dvoudenní, kde v kategorii nejmladší mládeže bývalo daleko více střelců. Na tomto úbytku se podepsala velmi nízká úroveň podpory, zejména pak v oblasti trenérského zabezpečení ze strany vrcholových a místních orgánů Málokdo je pak ochoten ze strany starších a zkušených střelců se ve svém volném čase mládeži věnovat. Mladí střelci soutěží vždy v dopoledních hodinách. Jedná se o kategorii vzduchová puška do 12, 14 let vleže a kategorie do 16 let vzduchová puška vestoje. Odpoledne pak proběhl závod ve střelbě ze vzduchové pistole a vzduchové pušky v kategoriích střelců: muži, junioři, senioři a ženy, juniorky, dorost. Závodníci i v letošním roce dosáhli velmi hodnotných sportovních výkonů,“ zhodnotil průběh závodu předseda klubu.

V kategorii mládeže do 14 let ve střelbě ze vzduchové pušky, dosáhl střelec Dobšíček Jan z klubu SENCO Žilov nástřel 298 bodů z 300 možných a tímto výsledkem zvítězil.

Pro zajímavost právě k tomuto výsledku: V loňském roce stejný střelec dosáhl výsledku 295 bodů. Pro dokreslení výkonu připomínáme, že desítka na terči je menší, než špendlíková hlavička (0,5 mm).

6.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 35 000 Kč

Specialisté v oblasti zahraničních vztahů a služeb MANAŽER PRO PŘESHRANIČNÍ SPOLUPRÁCI. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: , - NJ na velmi dobré úrovni (jednání probíhají i v němčině),, - VŠ vzdělání a min. 3-letá praxe v oboru činnosti nebo příbuzném oboru, který odpovídá programu ČR-Bavorsko; nebo SŠ vzdělání a min 5-letá praxe v obor, - znalost práce na PC, - organizační, komunikační a prezentační schopnosti a zkušenosti, - časová flexibilita, samostatnost, vícedenní cesty i do zahraničí, - řidičský průkaz sk. B, vlastní automobil, - znalost regionu, VÝHODOU: AJ, zkušenosti s projekty z fondů EU, znalosti z oblasti státní správy a neziskového sektoru, PRACOVNÍ NÁPLŇ:, - řízení, zajištění a koordinace jednotlivých aktivit projektu "Region budoucnosti Bavorský les - Šumava 2020+" ve spolupráci s asistentkou/asistentem projektu, - zajištění činnosti Kontaktního místa pro přeshraniční spolupráci (poradenství o možnostech přeshraniční spolupráce, aktivní vyhledávání kontaktů, partnerství, přenos zkušeností, organizace informačních akcí a další), - vypracování Strategie rozvoje Bavorský les-Šumava 2020+ (spolupráce na procesu vytváření strategie, schůzky s experty, on-line konzultace, prezentace výsledků, organizace Strategického sympózia, kde bude strategie představena a další), - vytvoření Platformy pro meziregionální transfer know-how (výměna zkušeností s evropskými příhraničními regiony formou vzájemnch návštěv a konzultací), - organizace aktivit v oblasti přeshraniční splupráce škol a mládeže, - aktivní spolupráce s partnery, především s bavorskou částí Euregia a členy Řídícího grémia projektu, - komunikace a aktivní spolupráce s obcemi, městy, mikroregiony, místními akčními skupinami a dalšími aktéry v regionu se zaměřením na témata a cíle projektu, - účast na jednáních přeshraničního a mezinárodního významu v ČR i zahraničí, - práce s veřejností, POŽADOVANÉ DOKLADY:, - strukturovaný profesní životopis, - motivační dopis, - doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání (kopie), POŽADOVANÉ DOKLADY ZASÍLEJTE DO 17.8.2018 na e-mail: vendula.francova@euregio.cz, , Projekt "Region budoucnosti Bavorský les - Šumava 2020+" je k nahlédnutí v kanceláři Euroregionu Šumava, Běšiny 150, 339 01 Klatovy. Pracoviště: Euroregion šumava - jihozápadní čechy - pracoviště, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vendula Francová, +420 376 399 472.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 28 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů TRAKTORISTI, KRMIVÁŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk.T, motivační odměna., Zaměstnanecké výhody: pen.fondy, podnikové stravování. , Kontaktní osoba: p.Krýsl tel.728223684, Místo výkonu práce : Malonice. Pracoviště: Zemědělské obchodní družstvo se sídlem v kolinci, 341 42 Kolinec. Informace: Krýsl, +420 728 223 684.

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 20 000 Kč

Obsluha strojů na zpracování ovoce, zeleniny a ořechů (včetně sušení, konzervování a mražení) VÝROBNÍ DĚLNÍK, DĚLNICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu práce: Nádražní 623, 342 01 Sušice, Zaměstnanec zajišťuje: výroba potravin, manipulace s materiálem, obsluha strojního zařízení., Požadujeme: Vyučení v jakémkoliv oboru, manuální zručnost. , Po zapracování - Nadstandardní platové ohodnocení závislé na výkonu, mimořádnou odměnu na letní dovolenou a Vánoce, příplatek na stravování a dojíždění, příplatek za noční směnu 15%, důchodové připojištění, věrnostní odměna, měsíční poukázka FlexiPass, 2 dny zdravotního volna navíc, pracovní místo v Sušici., Kontaktní osoba: Marie Vaňková tel.376502811, , e-mail: info@spak.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky od 8:00 hod.- 14.00, e-mailem. Pracoviště: Spak foods s.r.o. - sušice, Nádražní, č.p. 623, 342 01 Sušice 1. Informace: Marie Vaňková, +420 376 502 811.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA sk. C. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Klatovy a okolí, První kontakt telefonicky nebo emailem: Fládr Jiří Ing. 777 160 763, fladr@jsfstavebni.cz. Pracoviště: Jsf stavební s.r.o. - provozovna koldinova 672, klatovy, Koldinova, č.p. 672, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jiří Fládr, +420 777 160 763.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Králem Šumavy je Soukup

Závodní auta se proháněla po Činovském okruhu

Pech už nejede, dál vede Kresta

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONU
včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

včera 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Kam za sportem o víkendu

Klatovsko – Podívejte se, kam v regionu za sportem.

Na Špičáku se pojede Downhill Cup

Železná Ruda, Špičák – V šumavském areálu Ski&Bike Špičák se o víkendu koná čtvrtý závod letošní pětidílné série sjezdu horských kol – iXS Europen Downhill Cup (EDC), ve kterém se na těžké trati Struggle dlouhé 1750 metrů, představí v sedmi kategoriích okolo tří stovek cyklistických sjezdařů.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
3. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
8. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT