„Předcházela tomu dlouhá cesta cílevědomého a zarputilého úsilí mladého a velmi disciplinovaného sportovce Alexandra Petruse. Ve svých dvaceti letech konečně dostal nabídku, která se rozhodně neodmítá a na kterou někteří fighteři čekají léta. Je to pochopitelně vstupenka mezi profesionály,“ uvedl Petrusův trenér a manažer Bohuslav Chudáček. Alexander Petrus má v současné době za sebou 64 fightů, z toho 46 vítězství, 18 porážek a z toho čtyři vítězství K.O. Petrus skončil dvakrát na čtvrtém místě na amatérském světovém šampionátu. Poprvé to bylo v roce 2003 v belgických Antverpách a podruhé v roce 2004 ve švýcarském Basslu. Ve stejném roce už Petrus přivezl ze skotského Dundee stříbrnou medaili a titul vicemistra Evropy. O rok později získal svůj první republikový titul a v periodách 2006 a 2007 ho dvakrát po sobě obhajuje. Kromě držení třech titulů mistra České republiky se Petrus pyšní cenným vítězstvím v eliminační pyramidě kickboxu KO Open letos v Klatovech.

„Nyní Saša dvoufázově trénuje v centru mateřského klubu CHB Gym v Janovicích. Jeho hlavním sparingpartnerem v přípravě je stájový kolega a vynikající fighter Daniel Vítovec,“ dodal Chudáček. Petrus tvrdě dře a absolvuje řeholi v podobě shazování kilogramů. To ovšem nic nemění na obrovské motivaci a chuti titul získat, které Ruso rozhodně má na rozdávání.

Alexander Petrus se narodil v ruském Kursku a od svých deseti let žije s rodinou v České republice v Klatovech. „Díky obrovské podpoře a rodinnému zázemí má Saša pro tento sport optimální podmínky,“ uvedl trenér. Petrus v současné době studuje třetím rokem na střední odborné škole se zaměřením na ochranu osob a majetku v Plzni. Ve volném čase si chodí přivydělávat jako vyhazovač do jedné klatovské diskotéky. Volné chvíle, kterých pochopitelně není moc, rád věnuje relaxacím u videoher a filmů.

„Doufáme že v úspěšném tažení za titulem se objeví případní sponzoři, kteří by mohli Rusa posunout ještě výš. Je nám jasné, že tento problém nemáme jenom my, ale potýkají se s ním i další vynikající sportovci Také si uvědomujeme, že situace na trhu reklamy a sportu se v České republice nezmění ze dne na den. Rád bych se jen dožil toho, aby moji svěřenci, kteří podstupují každodenní dril a dřinu, měli jednou možnost zúročit a vykoupit své roky, které tomuto tvrdému sportu obětovali adekvátními finančními, odměnami, jako je tomu třeba v kolektivních populárních sportech. Bohužel jsme a asi ještě dlouho budeme v této republice sportovní minoritou a navíc s vědomím, že kickbox je disciplínou neolympijskou. Profesionální dráha je takřka jedinou možností, jak se věnovat kickboxu na vyšší úrovni se vším, co k tomu patří. Tím je bohužel dnes na prvním místě ekonomika a financování tohoto sportu a jejich soutěží. Od revoluce český kick〜box urazil dlouhou cestu a vytvořil si ve světě velmi dobré jméno. Pevně věřím, že v sobotu 8. prosince budou díky klatovskému Petrusovi znát sílu a vysokou úroveň českého kickboxu i v sousedním Německu,“ uvedl klatovský trenér Bohuslav Chudáček.