Dva zápasy a dvě vítězství, to je nejčerstvější bilance klatovského nováčka šachové druholigové soutěže. A v obou případech na hráčích Šach〜klubu Sokol Klatovy ztroskotali soupeři z Prahy.

Po třech kolech se Šachklub usadil na nečekaném druhém místě a zdá se, že záchrana v soutěži by nemusela být zas tak velkým problémem.
Klatovy – Pankrác Praha 5:3. V dohrávaném utkání druhého kola hostily Klatovy mírně favorizované družstvo Pankráce, které však přijelo do Klatov pouze se sedmi hráči a domácí se tak bez boje ujali vedení 1:0. Pak sice po nepovedeném začátku podlehla svému soupeři čerstvá mistryně České republiky do 18 let Katka Palková, ale to už se začala postupně prosazovat tři klatovská děvčata, když nadějná Kristýna Havlíková, Kateřina Čedíková a Jana Eretová dokázaly využít bílých figur. Důležitou remízu udržel Michal Novák a Jarda Eret, hostům se pak podařilo zkorigovat za již rozhodnutého stavu 5:2, když ve vyhrané pozici zbytečnou chybou v časové tísni umožnil obrat svému soupeři Karel Nováček a hosté snížili na 5:3, což je výsledek mírně překvapivý, ale na druhou stranu naprosto zasloužený. Zajímavostí utkání je, že za družstvo Klatov nastoupily čtyři ženy, což je opravdu velká rarita.

Praga Praha – Klatovy 2,5:5,5. Velmi důležité utkání třetího kola bylo dramatické ne za šachovnicemi, ale ještě dříve než začalo. Při cestě autem z Klatov do Prahy selhala technika a čtyři hostující hráči se dostali pouze do Plzně. Jediným řešením bylo sehnat urychleně taxík, což bylo sice poměrně nákladné, na druhou stranu to byl jediný způsob, jak se vyhnout kontumaci. Klatovy, věkově nejmladší celek druhé ligy, do zápasu proti „nejstaršímu“ celku vlétly opravdu jako uragán, brzy si dokázal se svým soupeřem poradit Michal Novák a když po prudkém útoku nedal svému soupeři šanci Karel Nováček a ohroženou pozici udržel i Pavel Šott a smírně se se svým soupeřem rozešel Jarda Eret, vedly Klatovy rázem 3:1. Další body přidali sourozenci Havlíkovi, když Kristýna svého o 60 let staršího soupeře učebnicově zdolala v pěšcové koncovce a její bratr Jindřich naopak uspěl v napínavé partii plné kombinačních obratů. V závěrečných dvou pozicích udržela remis Jasna Eretová, naopak v tradiční časové tísni nepřesně reagovala Kateřina Čedíková a domácí stav zkorigovali.